Santander Bank Polska
Bank Jaki Chcesz
dotychczas Bank Zachodni WBK

7 września 2018 roku Bank Zachodni WBK S.A. zmienił nazwę na Santander Bank Polska S.A. Zmiana ta jest naturalną konsekwencją przynależności Banku do Grupy Santander, której częścią jesteśmy już od 2011 r. Zgodnie ze strategią, chcemy być najbardziej innowacyjnym bankiem w Polsce i najlepszym bankiem dla Klientów.

Wzmocnienie przynależności do Grupy Santander pozwoli na głębsze wykorzystanie
międzynarodowego doświadczenia i potencjału Grupy przy wdrażaniu rozwiązań
korzystnych dla Klientów w Polsce.

Twoje bezpieczeństwo
to teraz Santander

Znak płomienia towarzyszy nam od lat. Jest symbolem innowacyjności. Oznacza też wartości, które chcemy przekazywać: ciepłe relacje, bezpieczeństwo oraz pasję. Dołożymy wszelkich starań, aby nasz wizerunek i globalna marka były dla Państwa źródłem samych pozytywnych doświadczeń.

Więcej możliwości
to teraz Santander

Każdego dnia pracujemy nad wysokim poziomem jakości obsługi i stale dopasowujemy bank do zmieniającego się świata i potrzeb, aby mogli Państwo korzystać z naszych usług tak jak chcą. Dzięki nowym technologiom rozwijamy ofertę naszego banku i umożliwiamy Państwu prosty, intuicyjny dostęp do finansów. Priorytetem są długotrwałe relacje budowane na zaufaniu, komforcie finansowym oraz poczuciu bezpieczeństwa.

Siła Grupy Santander

jedna z największych grup finansowych na świecie

istnieje ponad 160 lat

140 mln Klientów

13 500 oddziałów na świecie

Pozostajemy Bankiem Jaki Chcesz.

Zmiana nazwy otwiera nowe możliwości, jednak wciąż utrzymujemy obietnicę marki i kierujemy się naszymi kluczowymi wartościami. Robimy wszystko, by proces zmiany nie wpłynął na jakość bieżącej obsługi i komfort korzystania z naszych usług.

Proces zmiany marki dotyczy przede wszystkim zmiany nazwy i siedziby Banku oraz idących za tym zmian w nazwach niektórych dokumentów, serwisów internetowych i aplikacji mobilnych, a także produktów.

 • umowy, wszystkie pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów

 • zasady kredytowania oraz produkty i usługi

 • numery rachunków bankowych

 • numery, hasła PIN oraz daty ważności kart

 • hasła do bankowości internetowej

 • oprocentowanie kont osobistych, lokat terminowych, kart i kredytów

 • karty z logiem BZ WBK dalej pozostaną w użytku do końca ich daty ważności

Zmiana marki nie wymaga od Ciebie żadnych dodatkowych działań.

 • adres rejestrowy banku: Santander Bank Polska S.A., al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa

 • nazwa wraz z logotypem banku na oddziałach, bankomatach, na drukach, formularzach czy wizytówkach

 • nazwy spółek Grupy Kapitałowej Banku Zachodniego WBK, mające w nazwie skrót „BZ WBK”, który zostaje zastąpiony marką Santander

 • nazwa Domu Maklerskiego BZ WBK na Santander Biuro Maklerskie oraz strona internetowa dmbzwbk.pl na bm.santander.pl

 • nazwa BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych na Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń oraz nazwa BZ WBK-Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie na Santander Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, a także adres siedziby obu spółek na ul. Inflancka 4b, 00-189 Warszawa i adres strony internetowej na santander.aviva.pl

 • niektóre nazwy oraz wygląd serwisów bankowości elektronicznej i mobilnej

 • materiały reklamowe i informacyjne dla Klientów

 • domena internetowa bzwbk.pl zmieni się na santander.pl, a w związku z tym sukcesywnie:

  • nazwa w pasku adresu przeglądarki zmieni się z Bank Zachodni WBK S.A. na Santander Bank Polska S.A. (w certyfikacie bezpieczeństwa serwisów internetowych podmiot zmieni się z Bank Zachodni WBK S.A. na Santander Bank Polska S.A.)

  • domena oraz subdomeny bzwbk.pl zmienią się na santander.pl

  • adresy poczty internetowej (np. kontakt@bzwbk.pl zmieni się na kontakt@santander.pl)

Pobierz szczegółowe informacje na temat zmian.

Santander Bank Polska a Santander Consumer Bank

Santander Bank Polska (dotychczas Bank Zachodni WBK) oraz Santander Consumer Bank działają na polskim rynku w jednej grupie kapitałowej, tj. w Grupie Santander. Mimo to są to dwa niezależne banki działające w oparciu o odrębne licencje bankowe. Tym samym nie oferują i nie obsługują wzajemnie swoich produktów, nawet jeśli konkretna osoba jest klientem obu banków. Zakres ofert i polityka cenowa są również przygotowywane niezależnie.

Santander Bank Polska jako bank uniwersalny oferuje swoje produkty i usługi klientom indywidualnym, klientom firmowym i międzynarodowym korporacjom.

Santander Consumer Bank tak jak dotychczas będzie koncentrować się przede wszystkim na działalności w obszarze kredytów konsumenckich, oferując produkty kredytowe przez sieć swoich oddziałów oraz partnerów biznesowych.

Pomagamy naszym Klientom w codziennych sukcesach.

Naszym celem jest pomaganie ludziom w spełnianiu marzeń, realizacji planów i osiąganiu założonych celów, dlatego we wszystkim co robimy kierujemy się naszymi podstawowymi wartościami.

1

Tworzymy produkty i usługi, które są dostępne i łatwe do zrozumienia dzięki prostszym, bardziej przystępnym i przejrzystym procesom..

2

Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb Klientów, gdzie każdy człowiek czuje się rozpoznawalny, wyjątkowy i ceniony.

3

Traktujemy ludzi w sposób równy i przejrzysty tworząc korzyści, które integrują klientów, akcjonariuszy, pracowników i społeczeństwo.

Grupa Santander

Grupa Santander

Grupa Santander to wiodący uniwersalny bank komercyjny z siedzibą w Hiszpanii, założony w 1857 r. Posiada znaczący udział w 10 kluczowych rynkach w Europie oraz Ameryce i jest największym bankiem w strefie euro pod względem kapitalizacji rynkowej. Według stanu na koniec czerwca 2018 r. bank posiadał 140 mln klientów, 13 500 oddziałów i 200 000 pracowników.

USA Meksyk Brazylia Argentyna Chile Portugalia Hiszpania Wielka Brytania Polska
USA 5 mln Klientów
Meksyk 15,1 mln Klientów
Brazylia 38,1 mln Klientów
Argentyna 3,6 mln Klientów
Chile 3,5 mln Klientów
Portugalia 4,7 mln Klientów
Hiszpania 12,6 mln Klientów
Wielka Brytania 25,4 mln Klientów
Polska (Santander Bank Polska) 4,4 mln Klientów
1952r.
Powstanie Banku.
1985r.
Początki ekspansji.
1987r.
Przejęcie Bankhaus Centrale Credit – wejście na rynek niemiecki.
1988r.
Sojusz z Royal Bank of Scotland.
1989r.
Zakup oddziałów w Instituto Bancario Italiano, ekspansja na rynek włoski.
1991r.
Nabycie 13,5% akcji First Fidelity (Ameryka)
1994r.
Zakup pakietu kontrolnego sztandarowego banku hiszpańskiego Bonesto. Od tamtej pory Banco Santander jest zdecydowanym liderem hiszpańskiego sektora bankowego.
II poł. lat 90
Wejście na rynki Ameryki Łacińskiej, takich jak Chile, Argentyna, Panama i Portoryko.
1999r.
Fuzja Banco Santander oraz Banco Central Hispano.
1999r.-2001r.
Przejęcie Grupy Totta & Acores, banków w Meksyku (Grupa Serfin) i Brazylii (Banespa), a także mniejszych instytucji finansowych w Argentynie, Chile i Wenezueli.
2002r.
Przejęcie AKB w Niemczech.
2003r.
Zakup udziałów włoskiego podmiotu Finconsumo. Santander zakupił podobne instytucje w Polsce, Norwegii i Holandii oraz rozszerzył obszar działalności o kolejne kraje: Austrię, Szwecję, Czechy i Węgry, a wszystkie te spółki wchodzą w skład Santander Consumer, lidera w zakresie usług consumer finance w Europie.
2004r.
Abbey Bank, szósty pod względem wielkości Bank w Wielkiej Brytanii, a drugi na rynku kredytów hipotecznych w Grupie Santander.
2007r.
Wspólny zakup holenderskiego ABN Amro przez Santander, RBS i Fortis.
2007r.
Przejęcie Banco Real de Brasil, co dało Banco Santander pozycję trzeciej pod względem wielkości instytucji finansowej w Brazylii.
2007r.
Przejęie banku Alliance & Leicester oraz depozytów i oddziałów banku Bradford & Bingley.
2008r.
Zakup pozostałych 75 proc. Udziałów w Sovereign Bank.
2010r.
Santander przejął Sovereign Bank posiadający 723 oddziały w północnowschodnich Stanach Zjednoczonych. (w 2013 r. Sovereign zmienił swoją dotychczasową markę na logo Santander).
2011r.
Banco Santander staje się strategicznym akcjonariuszem BZ WBK.
2012r.
Santander Meksyk wszedł na meksykańską giełdę papierów wartościowych. Wydarzenie to wpisało się w strategię Grupy dotyczącą sukcesywnego zwiększenia liczby spółek zależnych notowanych na giełdzie. Jednocześnie była to największa operacja Grupy w Ameryce Łacińskiej i trzecia pod względem wielkości na poziomie wszystkich krajów Grupy.
2013r.
Fuzja Santander Hiszpania z Banesto i Banif.
2013r.
Fuzja Banku Zachodniego WBK z dawnym Kredyt Bankiem, w efekcie której Bank Zachodni staje się trzecią największą instytucją finansową na polskim rynku pod względem aktywów.
2014r.
Rada Nadzorcza Banco Santander jednogłośnie zdecydowała o wyborze Any Botin na stanowisko przewodniczącej Grupy Santander.
2015r.
Santander stosuje w swojej działalności nowy model biznesowy oparty na pomaganiu klientom w codziennych sukcesach. Celem Grupy jest być najlepszym bankiem detalicznym i biznesowym, który dba o lojalność pracowników, klientów, akcjonariuszy i społeczności lokalnych. Wszystkich pracowników Grupy na całym świecie łączy ta sama kultura organizacyjna oparta na wartościach: Przyjazny, Rzetelny, Dla Ciebie.
2017r.
Grupa Santander świętuje swoje 160-lecie
2017r.
Banco Santander zostaje oficjalnym sponsorem Ligi Mistrzów UEFA.
2017r.
Stworzenie Santander X, unikalnego ekosystemu dla uniwersytetów i przedsiębiorców z całego świata, którzy mogą współpracować, dzielić się pomysłami i wiedzą oraz przyciągać inwestorów.
2017r.
Nabycie Wydzielonej Działalności Deutsche Bank Polska oraz DB Securities S.A.
2018r.

Grupa Santander otrzymuje tytuł najlepszego Banku w Europie Zachodniej w rankingu Euromoney.
2018r.
Odświeżenie wizerunku marki Santander.
2018r.
Zmiana nazwy Bank Zachodni WBK na Santander Bank Polska S.A. oznaczająca wzmocnienie przynależności do Grupy Santander i początek kolejnego etapu we wdrażaniu korzyści dla Klientów w Polsce.

Z nami bankujesz jak chcesz

Realizując naszą obietnicę podążamy za potrzebami naszych klientów, tak by bankowanie z nami przynosiło im jeszcze więcej korzyści.

Kredyt gotówkowy

0% prowizji za udzielenie Kredytu Gotówkowego dla posiadaczy Kont Jakie Chcę i kart debetowych Dopasowanych wydanych do Kont Jakie Chcę.

Atuty promocji „Kredyt Gotówkowy z prowizją 0%”:
 • prowizja za udzielenie kredytu – 0% (RRSO 10,40%)
 • kwota kredytu – od 4 000 zł do 30 000 zł
 • wygodny okres kredytowania – do 120 rat miesięcznych
Czas trwania promocji:
 • wniosek należy złożyć do 31 stycznia 2019 r. w dowolnej placówce Santander Bank Polska lub pod numerem infolinii 1 9999.
 • po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, należy podpisać umowę najpóźniej do 28 lutego 2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 10,40 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 14 942,57 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 9,79% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 1,5% i marży banku w wysokości 8,29 p.p.), całkowity koszt kredytu 2 742,57 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 2 742,57 zł), umowa zawarta na okres 50 miesięcy, 49 miesięcznych rat równych w kwocie 299,28 zł, ostatnia rata 277,85zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.09.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Z oferty kredytu gotówkowego mogą skorzystać osoby, które spełniają wymagane przez bank warunki oceny zdolności kredytowej.
Organizatorem promocji: „Kredyt gotówkowy z prowizją 0 %” jest Santander Bank Polska S.A.

Pobierz regulamin

Klient indywidualny

Konto Jakie Chcę

0 zł za przelewy natychmiastowe (Express ELIXIR i BlueCash)

0 zł za wszystkie zlecenia stałe

0 zł za Przelew24

0 zł za prowadzenie konta

Załóż konto Załóż konto

Wypłaty z bankomatów

0 zł opłaty banku za wypłatę w bankomatach należących do Grupy Santander za granicą każdą kartą debetową dla klientów indywidulanych.

Organizatorem promocji: „0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Grupy Santander za granicą” jest Santander Bank Polska S.A.

Pobierz regulamin

Kredyt gotówkowy

0% prowizji za udzielenie Kredytu Gotówkowego dla posiadaczy Kont Jakie Chcę i kart debetowych Dopasowanych wydanych do Kont Jakie Chcę.

Atuty promocji „Kredyt Gotówkowy z prowizją 0%”:
 • prowizja za udzielenie kredytu – 0% (RRSO 10,40%)
 • kwota kredytu – od 4 000 zł do 30 000 zł
 • wygodny okres kredytowania – do 120 rat miesięcznych
Czas trwania promocji:
 • wniosek należy złożyć do 31 stycznia 2019 r. w dowolnej placówce Santander Bank Polska lub pod numerem infolinii 1 9999.
 • po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, należy podpisać umowę najpóźniej do 28 lutego 2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu gotówkowego wynosi 10,40 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 12 200 zł, całkowita kwota do zapłaty 14 942,57 zł, oprocentowanie zmienne w skali roku 9,79% (stanowi sumę wartości stopy referencyjnej NBP, która wynosi obecnie 1,5% i marży banku w wysokości 8,29 p.p.), całkowity koszt kredytu 2 742,57 zł (w tym: prowizja 0 zł, odsetki 2 742,57 zł), umowa zawarta na okres 50 miesięcy, 49 miesięcznych rat równych w kwocie 299,28 zł, ostatnia rata 277,85zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 10.09.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.
Z oferty kredytu gotówkowego mogą skorzystać osoby, które spełniają wymagane przez bank warunki oceny zdolności kredytowej.
Organizatorem promocji: „Kredyt gotówkowy z prowizją 0 %” jest Santander Bank Polska S.A.

Pobierz regulamin

Płatności dewizowe

0 zł prowizji za płatności dewizowe w ramach Grupy Santander.

Promocja „Zlecenia płatnicze dewizowe za 0 zł” obejmuje zlecenia płatnicze:
1. kierowane na rachunek prowadzony przez dostawcę innego niż Santander Bank Polska S.A. złożone w oddziale lub w Santander internet, w trybie realizacji: zwykłym, pilnym i ekspresowym, z każdą opcją kosztową (z wyłączeniem poleceń przelewu SEPA):
- polecenie przelewu w walucie obcej (z wyłączeniem EUR) kierowane na rachunek w Polsce
- polecenia przelewu - przelew krajowy w EUR, kierowane na rachunek w Polsce
- polecenia przelewu - przelew zagraniczny, kierowane na rachunek prowadzony za granicą
2. uznania rachunku na podstawie zlecenia płatniczego otrzymanego w dowolnej walucie z zagranicy lub walucie obcej od dostawcy w Polsce innego niż Santander Bank Polska S.A., z wyłączeniem SEPA (promocja nie obejmuje opłat za uznania na podstawie zlecenia płatniczego z tytułu zagranicznego świadczenia emerytalnego lub rentowego). Organizatorem promocji: „Zlecenia płatnicze dewizowe za 0 zł” jest Santander Bank Polska S.A.

Pobierz regulamin

Oszczędności

2,7% na Koncie Systematycznym do kwoty 20 000 zł, dla posiadaczy Konta Jakie Chcę lub Konta VIP, w ramach promocji „Konto systematyczne z bonusem 2 ”, która trwa od 30 września 2018 r. do 29 czerwca 2019 r. Teraz można posiadać nawet 5 Kont systematycznych.

W ramach promocji „Konto systematyczne z bonusem 2” promocyjne oprocentowanie podwyższone (zmienne) 2,70% w skali roku przysługuje dla salda do 20 000 zł na Koncie systematycznym ze spełnionym warunkiem Automatycznego oszczędzania na kwotę min. 20 zł zrealizowanym z Konta Jakie Chcę lub Konta VIP. Promocja trwa od 30 września 2018 r. do 29 czerwca 2019 r.
Organizatorem promocji: „Konto systematyczne z bonusem 2” jest Santander Bank Polska S.A.

Pobierz regulamin