Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

1920 Bitwa Warszawska już w kinach!

Już od 30 września w kinach w całej Polsce widzowie mogą oglądać pierwszy w historii polskiej kinematografii, nakręcony w trójwymiarze, film Jerzego Hoffmana „1920 Bitwa Warszawska”, którego mecenasem jest Bank Zachodni WBK.

W związku z wejściem filmu do kin 26 września (poniedziałek) w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta premiera tej produkcji. Na uroczystość przybyli Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, liczni inni członkowie rządu, posłowie, senatorowie, duchowni, ogromne grono ludzi kultury, sztuki, polityki, gospodarki. Obecni byli również przedstawiciele Rady Nadzorczej oraz Zarządu Banku Zachodniego WBK.

Kierująca uroczystością dyrektor I Programu TVP Iwona Schymalla tuż przed projekcją poprosiła o zabranie głosu reżysera Jerzego Hoffmana oraz prezesa Banku Zachodniego WBK Mateusza Morawieckiego. Twórca znany głównie jako autor ekranizacji wszystkich części sienkiewiczowskiej Trylogii przyznał, że to wielkie dzieło nie powstałoby bez mecenatu banku. – Jeśli (film) wywoła w was wzruszenie uznam, że wywiązałem się z powierzonego mi zadania – powiedział reżyser.

Prezes Mateusz Morawiecki stwierdził, że wsparcie tak ważnej i długo oczekiwanej produkcji jest zaszczytem dla Banku Zachodniego WBK. Podkreślił, że powstał film o jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski, przypominający o tym, że to nasza armia w 1920 roku uratowała całą Europę przed nawałą bolszewicką.

Szczególnie duże wrażenie na widzach zrobiły zrealizowane z ogromnym rozmachem sceny batalistyczne oraz kreacje plejady gwiazd ekranu – m.in. Daniela Olbrychskiego, Nataszy Urbańskiej, Borysa Szyca, Ewy Wiśniewskiej, Grażyny Szapołowskiej, Aleksandra Domogarowa i Adama Ferencego. Jak stwierdził Sławomir Idziak, autor zdjęć, laureat Oscara i jeden z najbardziej wziętych operatorów Hollywoodu, na planie „1920 Bitwa Warszawska” ukształtowała się polska ekipa realizatorska filmów w technologii 3D.

Projekcja zakończyła się owacją na stojąco i uhonorowaniem Jerzego Hoffmana insygniami „Króla Polskiego Filmu Historycznego”.

W ramach promocji „1920 Bitwa Warszawska” zorganizowane zostały premiery lokalne w Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu, które swoją obecnością uświetnili m.in. Jerzy Hoffman, Jerzy Michaluk (producent), Krzesimir Dębski (autor muzyki) oraz występujący w filmie aktorzy.

Film doczekał się także utworu promującego pt. „Śpiewka 1920”.

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm