Pilne!
Ostrzegamy – uważaj na fałszywe wiadomości i wykradanie danych. Więcej na naszej stronie >

 przeczytasz w 5 minut

Sposobów na odkładanie pieniędzy jest wiele. Możesz wpłacać swoje nadwyżki na konto oszczędnościowe. Możesz zamrozić środki na konkretny czas na lokacie. Możesz wybrać też inwestycje. Ale nie z każdym z tych rozwiązań będzie Ci po drodze. Aby umiejętnie oszczędzać pieniądze, trzeba znać możliwości swojego domowego budżetu i dopasować odkładanie pieniędzy do siebie. Poznaj historię Filipa, który chce oszczędzać pieniądze, ale lubi też cieszyć się życiem, czyli lubi też wydawać. Zazwyczaj wybiera proste rozwiązania. Wszystkie sprawy załatwia w swoim telefonie. Uważa, że pieniądze są po to, aby spełniać swoje potrzeby i marzenia. Ale najważniejsze jest, aby odkładać na nie w zgodzie ze sobą, ze swoimi możliwościami i w swoim tempie. Zobacz jak Filip ogarnia swoje cele oszczędnościowe Uruchomi się w nowym oknie na swoim telefonie.

Spis treści:

Sposób Filipa na oszczędzanie bez wysiłku

Gdy myślisz jak zacząć oszczędzać, jak zbudować swoją poduszkę finansową, czy oszczędzać na lokacie czy koncie oszczędnościowym pomyśl o najprostszych rozwiązaniach. Jeśli ważne są dla ciebie oszczędności, możesz skorzystać też z prostych sposobów na oszczędzanie pieniędzy. Tak jak Filip. Nasz bohater jeździ do pracy rowerem. Lubi na każdym kroku korzystać z życia. W drodze do pracy wpada często na kawę. Codzienna kawa to spory wydatek w domowym budżecie. Może się okazać na koniec miesiąca, że to spora kwota. Zatem jak sprawić, aby nie oszczędzać sobie przyjemności i wydatków w skali miesiąca, a jednocześnie oszczędzać pieniądze? Filip udowodni Ci, że sprosta i temu wyzwaniu oszczędzania.

Sprawę ułatwią mu cele oszczędnościowe Uruchomi się w nowym oknie. Klika w Moje cele, w aplikacji Santander mobile. Tu znajdzie wiele inspiracji, na co może odkładać pieniądze. Filip myśli, że zmiana roweru na lepszy model np. elektryczny będzie dobrym pomysłem. Musi tylko zadbać o systematyczność w oszczędzaniu.

Jak dodać nowy cel oszczędnościowy

Jeśli chcesz zacząć oszczędzać pieniądze, dodaj, tak jak Filip, nowy cel. Wybierz w naszej aplikacji Moje cele. Nazwij go, dodaj emotkę i określ, ile oraz jak chcesz oddzielać oszczędności z domowego budżetu. Jeśli szukasz najprostszych sposobów - wybierz metodę oszczędzania - końcówki transakcji. Dzięki niej każdą kwotę płatności kartą lub BLIKIEM zaokrąglimy do pełnej złotówki. BLIKIEM możesz zapłacić zarówno za dowolne zakupy w internecie jak i zbliżeniowo w terminalu np. za codzienne zakupy spożywcze. Końcówki każdej transakcji zasilą Twój cel oszczędnościowy. To najprostszy plan działania, jaki chcesz i możesz mieć.

Filip także wybrał końcówki transakcji, aby zacząć oszczędzać bez zbędnego wysiłku. To bardzo wygodne rozwiązanie. Wydajesz i jednocześnie oszczędzasz. Do tego nie musisz pamiętać, aby odkładać pieniądze. Bo z tą metodą pieniądze odkładają się same.

Oszczędzanie na wiele sposobów

Jeśli możesz sobie pozwolić, aby odkładać więcej z budżetu domowego, możesz skorzystać z mnożników, czyli powielić oszczędzanie końcówek transakcji. Od czego zacząć? W Mpich celach wybierz mnożnik na skali od x2-do x10. O taką wybraną wartość, będziemy zwiększać końcówkę każdej Twojej transakcji i zasilać nią Twój cel. Wtedy szybciej uzbierasz kwotę, dzięki której zrealizujesz swój cel.

Nasz Filip lubi szybką jazdę rowerem. Dlatego też chce przyspieszyć z odkładaniem oszczędności na nowy rower. Zwiększa wartości końcówek transakcji pięciokrotnie (korzysta z mnożnika x5). Dopasowuje w ten sposób oszczędzanie do swoich możliwości finansowych.

Filip ma też możliwość oszczędzania dodatkowych pieniędzy, które ma na swoim koncie bankowym. Wybiera drugą metodę na oszczędzanie - automatyczne wpłaty. To kolejne wygodne rozwiązanie, bo będzie musiał o nich pamiętać. Każdego 15 dnia miesiąca, automatycznie przelejemy z bankowego konta internetowego Uruchomi się w nowym oknie Filipa 100 zł na rachunek jego celu oszczędnościowego. Filip lubi właśnie takie proste rozwiązania. Kilka kliknięć i gotowe.

Jak zmienić ustawione metody - elastyczne oszczędzanie pieniędzy

Filip jest szczęśliwy, że założył swój pierwszy cel. Ale jest też niecierpliwy. Nie chce czekać na nowy rower tak długo. Dlatego skraca czas oczekiwania i zwiększa automatyczne wpłaty. To kolejny sposób, aby szybciej zaoszczędzić na wymarzony cel. Nie musi nawet sam obliczać wpłat. Moje cele zrobią to za niego. Wybiera tylko datę, do kiedy chce odkładać na cel, a kwota podpowiada się sama. W każdej chwili możesz zmienić te ustawienia. To Ty najlepiej wiesz, jak zarządzić swoim domowym budżetem.

Filip też dostosował oszczędzanie na nowy rower do swojego rytmu życia.  Zainspirowany dodatkową poradą w usłudze Moje cele, podjął decyzję, że doda nowy cel. Tym razem chce oszczędzać na licznik do roweru. Filip już czuje wiatr we włosach, gdy będzie mknąć na swoim nowym rowerze do pracy. Wpłaca pierwsze 1000 zł z jego konta bankowego na rachunek swojego celu oszczędnościowego. Oddziela w ten sposób oszczędności od bieżących wydatków. Takie tempo lubi!

W międzyczasie nasz bohater odkładał dalej na swój nowy rower. Nie musiał dodatkowo kontrolować swoich codziennych wydatków. Między kawą w parku, a przeglądaniem nowych modeli w sklepie z rowerami, zdecydował, że dopłaci do swojego celu brakującą kwotę.  W ten sposób Filip sprostał swojemu wyzwaniu oszczędzania i zrealizował swój cel w 100%. W trakcie oszczędzania zmieniał i dopasowywał skuteczne sposoby odkładania, aby zaoszczędzić pieniądze na nowy rower. Pomogła mu w tym usługa Moje cele Uruchomi się w nowym oknie. Uruchomi się w nowym oknie

Zrealizowany cel to dwa powody do radości - spełniasz marzenia i marzysz dalej!

Większe zakupy czy różne niespodziewane wydatki w skali miesiąca mogą ograniczyć Twoje oszczędności. Ale jeśli masz wiele sposobów na oszczędzanie dodatkowych pieniędzy, to co stoi na przeszkodzie, aby pomarzyć lub pomyśleć o swojej przyszłości?

Filip myśli, że szczęśliwy jest ten, kto dąży do celu. Uwielbia to uczucie spełnienia marzeń i fakt, że niedługo jego rower będzie lśnił na tle innych. Gdy uda mu się uzbierać pieniądze na nowy rower, może zdecydować, czy wypłaci całą kwotę na swoje konto bankowe, czy będzie oszczędzać dalej.

Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć oszczędzanie pieniędzy, otwórz u nas konto bankowe i odkładaj z Moimi celami w swoim stylu. Znajdź swoje sposoby na oszczędzanie, które możesz wykorzystać już dziś.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 31.01.2023 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto osobiste, konto oszczędnościowe to rachunek płatniczy.
  • Moje cele to rachunek do celowego oszczędzania.
  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.
  • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.
  • Przelew to polecenie przelewu albo poleceniem przelewu wewnętrznego.