Pilne!
Ostrzegamy – uważaj na fałszywe wiadomości i wykradanie danych. Więcej na naszej stronie >

 przeczytasz w 4 minuty

Chcesz mieć oszczędności? To oszczędzaj. Łatwo powiedzieć. Ale o tym, jaką trzeba przejść drogę, od chęci do zadowalających rezultatów, wie tylko ten, kto podjął takie wyzwanie. I ten kto wytrwał do końca i ten komu po drodze to się nie udało. Jak sprostać wyzwaniom w oszczędzaniu i jak skutecznie oddzielać pieniądze do oszczędzania od swoich wydatków – opowie Wam Joanna, mama dwójki dzieci. Ma ona wiele obowiązków. Czasem brakuje jej czasu nawet dla siebie. Jednak w finansach lubi mieć porządek, jak w dobrze poukładanej szafie. Pomagają jej w tym moje cele oszczędnościowe Uruchomi się w nowym oknie. Zobaczcie, jak to możliwe!

Spis treści:

Pięć celów oszczędnościowych Joanny

Nasza bohaterka odkłada z mężem na rodzinne wakacje. Pieniądze przeznaczone na ten cel oddzielają z domowego budżetu od wydatków ze wspólnego internetowego konta bankowego Uruchomi się w nowym oknie.

Joanna odkłada też na kurs językowy – dzięki niemu, będzie swobodnie rozmawiać po angielsku na wakacjach. To także bezpieczeństwo dla niej i całej rodziny.

Ma też dwa osobne cele oszczędnościowe dla swoich pociech – zbiera na ich lepszą przyszłość. Oszczędności te traktuje jak poduszkę finansową.

Ale marzy o jeszcze jednym celu – tylko dla siebie. Nowych szpilkach. W zarządzaniu całym budżetem domowym trudno znaleźć miejsce na takie przyjemności, ale z Moimi celami to możliwe.

 

Obejrzysz w 2 minuty

Jak dodać nowy cel

Joanna chce zrealizować swoje marzenie. Klik i dodaje nowy cel. Wybiera, na co chce odkładać - nowe szpilki. Zadaje sobie pytanie, ile może wygospodarować zasobów w swoim budżecie. Chce, aby oszczędności na buty wyniosły
500 zł.

Dodaje emotkę - łatwiej będzie jej kontrolować swoje postępy i odróżnić cel od innych.

Jak wybrać metodę odkładania na cel oszczędnościowy 

Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć i jaką metodę wybrać dla siebie, dobrym pomysłem są automatyczne przelewy. Ta metoda odkładania stałych kwot pozwoli Ci osiągnąć wymierne korzyści. Samodzielnie decydujesz, ile ta kwota wyniesie i kiedy ją przelejemy na Twój cel oszczędnościowy. A do tego nie musisz o niej pamiętać - odkładanie dzieje się samo.

Nasza bohaterka wybiera metodę odkładania, która najbardziej pasuje do niej. Chce odkładać - końcówki transakcji - przy każdej płatności kartą. Aby szybciej osiągnąć cel, zwiększa wartość końcówek pięciokrotnie. I już. Jedna metoda wybrana. Dodaje drugą – Automatyczne wpłaty, aby nie musiała o nich pamiętać. Dzięki Moim celom, każdego
10-tego dnia w miesiącu przelejemy pieniądze na Twój cel.

Joanna szybko sprawdza czy wszystko ustawiła, tak, jak chciała i gotowe. Takie oszczędzanie to sama przyjemność.
I kolejna szuflada, w jej szafie jest zagospodarowana.  Nie może się już doczekać, kiedy włoży do niej nowe buty
i zrobi coś dla siebie.

Gdy większość z nas myśli o oszczędzaniu jak o żmudnym liczeniu wydatków, dzieleniu pieniędzy, kontroli opłat, Joanna już wie, że oszczędzanie pieniędzy najlepiej wychodzi z Moimi celami.

Jak wytrwać w odkładaniu

Joanna w wolnej chwili sprawdza swoje postępy w odkładaniu. To bardzo ważne, gdy chcesz dopiero zacząć oszczędzać pieniądze. Możesz sprawdzać swoją realizację celu na koniec miesiąca albo w dowolnej chwili. Ważne, aby Twój budżet domowy uwzględniał stałe opłaty np. na zakupy spożywcze, ale też nieprzewidziane wydatki. Możesz wtedy łatwo określić, ile dodatkowych pieniędzy zostanie, aby przeznaczyć je na odkładanie pieniędzy. Gdy zobaczysz, że dla danego celu masz już więcej niż 50% realizacji, możesz cieszyć się, że Twój plan finansowy niedługo spełni się. Joanna także lubi, gdy cel jest już bardzo blisko.

Kiedy Joannie osiągnie swoje konkretne cele, może założyć nowe szpilki i zobaczyć zachwyt w oczach dzieci. Już wie, jak oszczędzać pieniądze na nowe cele i jak korzystać z domowego budżetu.

Z usługą Moje cele Joanna:

  • uporządkowała swoje finanse – odkłada dla najbliższych, ale też dla siebie,
  • korzysta z wygodnych, automatycznych rozwiązań - nie musi pamiętać o odkładaniu i sprawdza swoje postępy, kiedy chce,
  • korzysta z darmowej usługi i wszystko ogarnia w swoim telefonie, w swoim stylu.

Joanna może cieszyć się, że oprócz butów, znalazła poczucie spełnienia i udało jej się osiągnąć cel.  Ty też możesz cieszyć się swoimi celami oszczędnościowymi i wygodnie oddzielać oszczędności od pieniędzy na Twoim koncie. Jeśli jeszcze go nie masz, sprawdź zalety naszego konta bankowego Uruchomi się w nowym oknie. Tu przeczytasz o wszystkich metodach oszczędzania z Moimi celami Uruchomi się w nowym oknie. Zacznij odkładać już dziś!

 

 

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 23.01.2023 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl.

Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto osobiste, konto oszczędnościowe to rachunek płatniczy.

  • Moje cele to rachunek do celowego oszczędzania.

  • Santander internet/mobile (bankowość internetowa/mobilna) to usługa bankowości elektronicznej.

  • Infolinia to usługa bankowości telefonicznej.

  • Przelew to polecenie przelewu albo poleceniem przelewu wewnętrznego.