Pilne!
Ostrzegamy – uważaj na fałszywe wiadomości i wykradanie danych. Więcej na naszej stronie >

 przeczytasz w 9 minut

Na imprezie każdy chce wyglądać jak milion dolarów – wiadomo! Przygotowania trwają ok 2 godzin. W końcu wychodzisz z domu, zbliżasz się do przystanku i w ostatniej chwili wskakujesz do autobusu. Gdy próbujesz złapać oddech. Nagle słyszysz: „Bileciki do kontroli”. No tak – na autobus zdążyłaś, z biletem wyszło gorzej. Kontrolerzy są bezwzględni. Wypisują mandat, życząc Ci przy tym miłego wieczoru.

Zbliżasz się do wejścia do klubu i okazuje się, że dziś wstęp jest płatny. Zerkasz do portfela, a tam ani złotówki… O kasie też zapomniałaś. Została w drugiej torebce. Dzwonisz do swojej ekipy, na pewno ktoś Ci pożyczy. Z tym że nikt nie odbiera, bo w środku nie mają zasięgu.

Ten wieczór mógł wyglądać zupełnie inaczej. A wystarczyło otworzyć konto w banku Uruchomi się w nowym oknie. Aplikacją mobilną kupić bilet na autobus, a pieniądze wypłacić w bankomacie BLIKIEM.

Spis treści:

Jakie konto młodzieżowe wybrać?

Czasy, kiedy bank służył głównie do tego, aby bezpiecznie przechowywać w nim pieniądze, już dawno minęły. Teraz konto bankowe Uruchomi się w nowym oknie daje nie tylko bezpieczeństwo, ale też mnóstwo możliwości i dodatkowych korzyści, z których możesz skorzystać.

Każdy wiek rządzi się jednak swoimi prawami… i różnymi wymaganiami. Banki oczywiście zdają sobie z tego sprawę i dlatego większość z nich ma specjalne oferty, które dostosowane są do potrzeb młodych ludzi, takich jak Ty.

Konto młodzieżowe - co jest najważniejsze?

Czym najczęściej charakteryzuje się konto dla młodzieży? Co wyróżnia to rozwiązanie spośród innych produktów bankowych i na co należy zwracać uwagę, zaczynając swoją przygodę z bankiem? Sprawdź najważniejsze informacje.

Po pierwsze wygoda

Finanse miej pod ręką, czyli w swoim telefonie, a dokładniej aplikacji mobilnej banku. Co jak co, ale telefon zawsze masz przy sobie. Teraz możesz w nim mieć również swoje finanse. Wystarczy pobrać aplikację banku Uruchomi się w nowym oknie i gotowe.
W każdej chwili możesz sprawdzić, ile pieniędzy masz na swoim koncie, zrobić polecenie przelewu lub sprawdzić historię transakcji. Mówisz, nuda? No to czytaj dalej. Twój telefon to bank i mobilny portfel w jednym. Wystarczy, że dodasz do niego swoją kartę i możesz zapomnieć o tradycyjnym plastiku. Korzystając z aplikacji mobilnej banku, zapłacisz za zakupy, wypłacisz pieniądze w bankomacie, kupisz bilet komunikacji miejskiej Uruchomi się w nowym oknie i doładujesz swój telefon Uruchomi się w nowym oknie. Jeśli nagle będziesz potrzebować gotówki, łatwo sprawdzisz, gdzie znajdują się najbliższe bankomaty. No i nie zapominajmy o rozrywce – chcesz kupić bilet na koncert czy zapłacić za grę? Z aplikacją zrobisz to za pomocą kilku szybkich kliknięć. I to właśnie jest usługa, spełniająca młodzieżowe potrzeby ;)

Portfel w telefonie – najważniejsze informacje i możliwości

Płatności bez plastiku, czyli BLIK 

Jest to mobilna (nie mylić ze zbliżeniową) metoda płatności, polegająca na tym, że robisz transakcje przy użyciu jednorazowego kodu, który wygenerujesz w aplikacji banku. BLIKIEM Uruchomi się w nowym oknie zapłacisz w sklepie i internecie, a także dokonasz wypłaty w bankomatach. I tu również – zrobisz to bez użycia karty. Jeśli Twoi znajomi także używają BLIKA, prześlesz im pieniądze, znając jedynie ich numer telefonu! Środki znajdą się na ich koncie w kilka chwil, nawet w weekend i nawet jeśli korzystają z usług innego banku. Przelew na telefon dostępny jest dla osób, które zarejestrowały swój numer w bazie powiązań BLIK.

Płatności zbliżeniowe telefonem i zegarkiem 

Zamień tradycyjny portfel na mobilny i noś swoją kartę w telefonie lub zegarku Uruchomi się w nowym oknie 
Korzyści? Swój portfel masz zawsze przy sobie, wszędzie tam, gdzie zabierzesz ze sobą swoje urządzenie. Wystarczy, że odblokujesz ekran telefonu/zegarka i zbliżysz go do terminala. Płacisz nim tak jak zwykłą kartą. Do niektórych portfeli cyfrowych możesz dodać nawet swoje karty lojalnościowe.

Po drugie odpowiedzialność

Bank w telefonie – najważniejsze informacje i możliwości

Zarządzanie finansami 

Korzystając z bankowości internetowej Uruchomi się w nowym oknie, zyskujesz pełen dostęp do swoich finansów. To Twoje osobiste centrum dowodzenia. Bankowość mobilną zaś masz zawsze przy sobie, co  pozwala Ci trzymać rękę na pulsie. Wiesz nie tylko, ile środków wpłynęło na Twoje konto, ale też, ile i na co wydałeś. Jednym ruchem sprawdzisz saldo. W zaledwie kilka chwil (i kliknięć) wyślesz też polecenie przelewu. Pamiętaj, że funkcjonalność bankowości internetowej i mobilnej w dużej mierze zależy od banku, jaki wybierzesz.

Oszczędzanie 

Konto młodzieżowe w banku daje wiele możliwości. To również odpowiednik świnki skarbonki, którą możesz wykorzystać do przechowywania pieniędzy online. To właśnie tu możesz zacząć odkładać swoje pierwsze pieniądze. Wystarczy, że otworzysz konto oszczędnościowe i zaczniesz regularnie odkładać na nie drobne kwoty. A gdy uzbierasz większą sumę, możesz pomyśleć nad lokatą. Warto już zawczasu ułożyć prosty plan finansowy, dzięki któremu będziesz mógł lepiej gospodarować własnymi środkami. Nie wiesz, od czego zacząć?

Podróżowanie 

Jeśli wybierasz się za granicę, nie musisz trzymać kurczowo pieniędzy w portfelu i drżeć na samą myśl o tym, że ktoś może Cię okraść. Nie musisz też tracić środków, wymieniając pieniądze po niekorzystnych kursach, czy płacić ekstra prowizji za przewalutowanie. W wielu bankach istnieje teraz usługa otworzenia kilku kont w różnych walutach. Do dyspozycji masz karty walutowe oraz kantory online, gdzie sprawdzisz kursy walut i kupisz walutę bez wychodzenia z domu. Warto również, sprawdzić możliwość wypłaty w bankomatach za granicą, tak by nie płacić prowizji za korzystanie z tej usługi.

Zniżki i promocje

Wiele banków w swojej ofercie ma atrakcyjne promocje oraz programy lojalnościowe, w których możesz zgarnąć zniżki na zakupy, darmowe bilety do kina, otrzymać zwroty za zakupy czy skorzystać z ofert specjalnych. W ten sposób zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Teraz nawet za  otwarcie konta i polecenie banku znajomemu, możesz zgarną ekstra kasę. Sprawdzaj na bieżąco informacje o bankowych promocjach.

Na co zwrócić uwagę wybierając konto dla młodzieży?

Życie to nie tylko zabawa i wygoda. Wejście w dorosłość wiąże się również z wzięciem odpowiedzialności za siebie i za stan swojego portfela. Na szczęście banki i tu przychodzą z pomocą. Dobrze ograniczać wydatki, tam, gdzie to możliwe. Dlatego ważne, aby prowadzenie konta było darmowe i nie wiązało się z żadnymi dodatkowymi opłatami. I tu znów mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Konta dla młodych najczęściej są darmowe. Czasem jednak, aby uniknąć opłat, należy spełnić określone warunki (na przykład kilka razy w miesiącu zapłacić kartą). Przed podpisaniem umowy szczegółowo zapoznaj się z warunkami, które oferuje Ci bank.

Na szczęście w dzisiejszych czasach banki zwracają szczególną uwagę na to, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Nie zmienia to jednak tego, że przed otwarciem konta warto zadbać o swoje interesy. Oprócz informacji o opłatach, koncie i karcie, warto zwrócić uwagę też na dodatkowe usługi np.:

  • Bankowość mobilna: czy funkcje i możliwości aplikacji mobilnej banku spełniają Twoje oczekiwania?
  • Płatność mobilne: czy bank ma portfel cyfrowy, z którego możesz bez problemu korzystać na swoim telefonie?
  • Bankomaty: czy w pakiecie z kontem otrzymasz darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i za granicą?

Zastanów się co jeszcze Cię interesuje i z czego chciałbyś skorzystać

O czym warto pamiętać zakładając konto?

Nie masz ukończonych 18 lat?

Jesteś niepełnoletni? Nic straconego! Jeśli podobają Ci się możliwości, jakie daje konto w banku, pewnie zastanawiasz się, w jakim wieku można otworzyć konto? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Tak naprawdę konto w banku może mieć KAŻDY, bez względu na wiek.

Mniej niż 13 lat

Dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą samodzielnie założyć konta ani swobodnie z niego korzystać. Konto Uruchomi się w nowym oknie mogą założyć im rodzice lub opiekunowie, a później na przykład wpłacać w ich imieniu oszczędności (np. pieniądze z komunii, urodzin, czy Programu 500+).

13-17 lat

Jeśli masz ukończone 13 lat, możesz samodzielnie założyć konto dla młodzieży Uruchomi się w nowym oknie w banku. Będziesz jednak potrzebować do tego pisemnej zgody rodzica lub prawnego opiekuna. Wprawdzie do osiągnięcia pełnoletności, Twoje możliwości, jeśli chodzi o korzystanie z produktów bankowych, będą nieco ograniczone, ale nie musisz się przejmować – do większości wymienionych powyżej usług będziesz mieć swobodny dostęp. Możesz m.in.:

  • korzystać z bankowości internetowej i mobilnej
  • wpłacać i wypłacać pieniądze ze swojego konta,
  • robić przelewy,
  • płacić za zakupy telefonem lub zegarkiem.

Masz 18 lat i więcej?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Nie tylko możesz korzystać z kont bankowych Uruchomi się w nowym oknie przez internet, ale możesz je też otworzyć bez wychodzenia z dom. Oprócz możliwości założenia konta online z pomocą przychodzą też doradcy na infolinii lub w oddziale banku.

Konta dla młodych to wygoda

Jeśli nie masz jeszcze konta w banku, to nie zwlekaj z jego założeniem. Zobaczysz, jak mocno wzrosną Twoje możliwości i jak zmieni się Twoje życie. Oczywiście na lepsze. Korzystaj łatwo i wygodnie z karty płatniczej, bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Rób wypłaty ze wszystkich bankomatów, które nie pobierają za to prowizji. Podróżuj wygodnie, sprawdzaj kursy walut i wymieniają je po atrakcyjnym kursie w kantorach online, z każdego miejsca na ziemi. Płać, czym chcesz:, kartą, telefonem lub zegarkiem. Po prostu bankuj po swojemu.
I pamiętaj. Przy wyborze konta należy kierować się bankiem, który będzie świadczyć usługi na najwyższym poziomie, ale także warto wziąć pod uwagę opinie bliskich nam osób i znajomych. Kto wie? Może Ty też za jakiś czas też komuś polecisz swój bank?

PS. O czym pamiętać wychodząc na imprezę?

  • Naładowany telefon
  • Karta do konta (może być też ta w telefonie — aplikacji mobilnej)
  • Drobne na wszelki wypadek (np. szatnię)
  • Wygodne buty – podziękujesz sobie za to następnego dnia

Pamiętaj: pijesz – NIE JEDŹ, ALE JEDZ! Na imprezie pilnuj swojego napoju i trzymaj się ze znajomymi.

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje, które podejmiesz na jego podstawie.
Stan na 18.11.2022 r.


Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach banku oraz na: santander.pl. Wyjaśnienia pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto, konto dla młodzieży jest rachunkiem płatniczym.

  • Aplikacja mobilna, bankowość internetowa, Santander mobile/internet to usługi bankowości elektronicznej.

  • Wypłata gotówki kartą z bankomatów za granicą jest m.in. transgraniczną transakcją płatniczą przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.

  • Płatność kartą to m.in. transgraniczna transakcja płatnicza przy użyciu karty debetowej do płatności gotówkowych.

  • Transakcja BLIK jest Poleceniem przelewu albo Poleceniem przelewu wewnętrznego.

  • Wypłata BLIK w bankomacie to autoryzowana kodem BLIK wypłata gotówki.

  • Płatności BLIK – płatności z konta za towary lub usługi w sklepach stacjonarnych, punktach usługowych lub sklepach internetowych.

  • Przelew zwykły w internecie jest rozumiany jako przelew złożony za pośrednictwem usług Santander online w systemie ELIXIR.

  • Przelew natychmiastowy w internecie to polecenie przelewu złożone za pośrednictwem usług Santander online w systemie Express ELIXIR i przelew BlueCash.


    Lista zgodnych urządzeń i oprogramowania wymaganego do używania portfeli cyfrowych oraz karty mobilnej znajduje się na www.santander.pl/ms/plac-mobilnie.