przeczytasz w 4 minuty

Kiedy rozpoczynasz pracę, wiele rzeczy się zmienia. Poza nowymi obowiązkami i codziennymi wyzwaniami musisz zacząć zarządzać swoimi finansami. Pomoże Ci w tym konto dla młodych 18-25! Na jakich zasadach możesz je otworzyć i czy jest to konieczność przy każdym rodzaju zatrudnienia?

Spis treści:

Czy musisz mieć konto w banku przy pierwszej pracy

Pierwsza praca po studiach (lub jeszcze w trakcie) to ważny krok, w którym rozpoczynasz swoją drogę zawodową. Warto odpowiednio wcześniej się do tego przygotować i pomyśleć, w jaki sposób będziesz otrzymywać wynagrodzenie. Pierwsze rozwiązanie, które nasuwa się na myśl to rachunek osobisty w banku, np. konto dla młodych 18-25 lat Uruchomi się w nowym oknie. Jednak czy pracodawca będzie wymagać od Ciebie otwarcia konta bankowego, zanim jeszcze podpiszesz umowę o pracę?

Nieważne czy jesteś na stażu, na okresie próbnym, pracujesz na umowie zlecenie, dorywczo, a może już na cały etat. Konto w banku może się przydać! Konto dla młodych przyniesie Ci wiele korzyści zwłaszcza na początku Twojej ścieżki kariery. Nie musisz martwić się o opłatę za prowadzenie konta lub możesz bez opłat banku wypłacać gotówkę z bankomatów na całym świecie.

Przeczytaj: Co to jest konto bankowe i do czego służy

Dlaczego warto otrzymywać wynagrodzenie na konto w banku

Konto bankowe to dużo wygodniejsze rozwiązanie niż otrzymywanie wynagrodzenia w gotówce. Wpłacanie pensji na rachunek osobisty daje Ci korzyści, tj.:

  • Kontrola – możesz zarządzać swoimi pieniędzmi w dowolny sposób, płacić za zakupy online, opłacać rachunki, czy oszczędzać, np.za pomocą Moich celów.
  • Bezpieczeństwo – nie musisz martwić się o kradzież czy zgubienie gotówki, ponieważ wszystkie Twoje pieniądze są bezpiecznie przechowywane na koncie. A w przypadku jakichkolwiek problemów, np. utraty karty lub podejrzanej transakcji, jeśli masz aplikację bankową Uruchomi się w nowym oknie lub bankowość internetową, możesz szybko zablokować kartę. Możesz też skontaktować się z bankiem, aby uzyskać pomoc.

Obecnie prawie każdy dorosły posiada rachunek osobisty w banku. Nie masz jeszcze 18 lat, a chcesz sobie dorobić w wakacje lub w weekendy? Podczas pracy dorywczej przyda Ci się konto dla młodych w wieku 13-17 lat Uruchomi się w nowym oknie. Twój rodzic może je Tobie założyć w swojej bankowości internetowej (sam) lub w oddziale banku razem z Tobą. Ty będziesz jego posiadaczem/ właścicielem.

Pierwsza praca i pierwsze konto w banku – czym się kierować

Chcesz znaleźć pierwszą pracę i szukasz konta bankowego, które będzie dla Ciebie korzystne? Zanim wybierzesz rachunek bankowy, zwróć uwagę na kilka czynników:

  1. Sprawdź, co oferuje konto z kartą i aplikacją mobilną. W dzisiejszych czasach ważne jest, aby mieć łatwy dostęp do swojego konta przez smartfon lub komputer. Dzięki bankowości mobilnej sprawdzisz, czy Twoja pensja jest już na koncie.
    Karta do konta dla młodych 13-25 lat w Santander Bank Polska może być bezpłatna pod warunkiem, że co miesiąc zapłacisz co najmniej raz kartą lub BLIKIEM.
  2. Kolejną ważną kwestią jest opłata za prowadzenie konta. Warto wybrać takie, które nie będzie Cię dużo kosztować. Wiele banków oferuje konta bez opłat dla młodych osób, które dopiero wkraczają na rynek pracy. Sprawdź, czy bank nie wymaga regularnych wpływów na konto lub utrzymania minimalnego salda. Prowadzenie Konta Santander dla młodych 13-25 lat w banku Santander jest bezpłatne. Nie płacisz też za:
    • przelewy BLIK na telefon i wypłaty BLIKIEM z bankomatu,
    • internetowe przelewy zwykłe i natychmiastowe,
    • stałe zlecenia i polecenia zapłaty.
  3. Zwróć uwagę na atrakcyjne benefity. Sprawdź czy możesz zbierać punkty za płatności kartą i otrzymywać dodatkowe korzyści, np. zniżki na zakupy, czy zwrot za rachunki.

Jak założyć konto dla młodych 18-25 lat w banku Santander

Jeśli masz już 18 lat i zdecydujesz się na Konto Santander dla młodych 18-25 lat Uruchomi się w nowym oknie, proces otwarcia jest prosty i wygodny. Wybierz najlepszy dla siebie sposób:

  • Online - możesz otworzyć konto bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową santander.pl i wypełnisz wniosek. Możesz tez złożyć wniosek w aplikacji mobilnej banku po pobraniu jej ze sklepu Google Play lub App Store. Potwierdzisz swoją tożsamość przez selfie lub możesz otrzymać dokumenty od kuriera, jeśli wybierzesz ten kanał.
  • Osobiście w jednym z oddziałów Santander - doradca chętnie Ci pomoże i udzieli wszystkich niezbędnych informacji.

Sprawdź: Online, przez aplikację czy osobiście? Podpowiadamy, jak założyć konto bankowe

Pierwsza praca to etap, w którym osiągasz niezależność finansową. Razem z kontem bankowym dla młodych możesz cieszyć się wygodą, bezpieczeństwem i zarządzać swoim budżetem tak jak chcesz!

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 24.07.2024 r.


Konto dla młodych 18-25 to Konto Santander to konto dla osób, które nie ukończyły 26 lat. Aby korzystać z aplikacji bankowej lub bankowości internetowej należy zawrzeć umowę o Santander online.


Dodatkowe źródła:

  • poradnikprzedsiebiorcy.pl
  • zaradnyfinansowo.pl

Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).


Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto Santander, konto bankowe, Konto Santander dla młodych 18-25 lat, Konto Santander dla młodych 13-25 lat, rachunek osobisty to rachunki płatnicze.

  • Aplikacja, bankowość internetowa, mobilna jest usługą bankowości elektronicznej.

  • Płatność BLIK to płatność za towary lub usługi w stacjonarnych sklepach, punktach usługowych (w tym połączone z wypłatą gotówki), płatność w sklepach internetowych, wypłaty w bankomacie i przelew na telefon BLIK.

  • Wypłata BLIK w bankomacie to autoryzowana kodem BLIK wypłata gotówki