Przerwa 18/19 stycznia Rozwijamy naszą bankowość, dlatego potrzebujemy przerwy. Do 7:00 bankowość internetowa i aplikacja mobilna będą niedostępne.
Przepraszamy za utrudnienia!

 przeczytasz w 5 minuty

Posiadanie konta bankowego w dorosłym życiu bez wątpienia jest przydatne, ale czy nastolatkowi również warto otworzyć konto w banku? Tak! Konto dla młodzieży to idealne rozwiązanie dla osób w wieku od 13 do 17 lat. Możesz je łatwo otworzyć online. Sprawdź, dlaczego warto założyć konto młodzieżowe dziecku.

Spis treści:

Konto dla nastolatka – 3 powody, dla których warto je założyć

Posiadanie konta dla młodzieży to dla wielu nastolatków powód do dumy. Zastanawiasz się, czy otworzyć konto młodzieżowe dziecku? Jest wiele powodów, dla których warto to zrobić. Poniżej trzy najważniejsze.

1. Niezależność finansowa

Twoje dziecko, gdy otrzyma kieszonkowe na konto, a nie do ręki. , ma szansę samodzielnie zarządzać swoimi finansami. Gdy samo planuje i kontroluje wydatki, powoli wkracza w świat finansów. Młody człowiek sam dokonuje zakupów i uczy się niezależności finansowej.

2. Nauka zarządzania pieniędzmi

Nastolatek, gdy ma do dyspozycji pierwsze konto i dostęp do karty płatniczej, uczy się zarządzania pieniędzmi. Może wydać wszystko od razu lub oszczędzać na wybrany przez siebie cel. Jako rodzic, przy zakładaniu konta bankowego dla dziecka, możesz od razu założyć mu konto oszczędnościowe, na którym nastolatek będzie mógł gromadzić oszczędności.

3. Dostęp do konta w banku w aplikacji mobilnej

Nastolatek, który kończy 13 lat może korzystać z konta za pomocą aplikacji mobilnej. Dzięki niej może:

  • szybko podejrzeć, ile środków ma na koncie i ile już wydał (bez konieczności logowania),
  • kupić bilet komunikacji miejskiej, (to szczególnie przydatne podczas wyjść z klasą, np. do kina czy muzeum; dziecko nie musi szukać sklepu z biletami, wystarczy, że włączy aplikację),
  • zrobić lub otrzymać szybki przelew BLIK, (ta opcja przyda się, np., gdy nastolatek będzie chciał rozliczyć się ze znajomymi za pizzę albo oddać pożyczone pieniądze),
  • wypłacać pieniądze z bankomatu (nie musi używać do tego karty do konta, wystarczy BLIK w aplikacji),
  • doładować telefon (jeśli dziecko ma telefon na kartę, może wygodnie doładowywać telefon przez aplikację).

Konto bankowe dla nastolatków i rodziców w tym samym banku – wygodne rozwiązanie

Zastanawiasz się, w jakim banku otworzyć rachunek dla dziecka 13-17 lat? Najprościej będzie jeśli rodzic i dziecko mają konta w tym samym banku. U nas rodzic lub opiekun prawny, może otworzyć konto bankowe dla młodych w swojej bankowości internetowej. To duża wygoda i oszczędność czasu.

Jako rodzic możesz nie tylko u nas szybko otworzyć konto dla dziecka, ale też mieć do niego podgląd. To prosty sposób na kontrolę wydatków swojej pociechy poniżej 18. roku życia. Potrzebujesz więcej profitów? Jeśli Ty i Twoje dziecko będziecie mieć konto osobiste w jednym banku, możesz przelać mu pieniądze, które od razu otrzyma na konto. To może się przydać, szczególnie w kryzysowych sytuacjach, np. gdy dziecku zabraknie pieniędzy w sklepie, czy w restauracji.

Konto dla młodych – przed czym warto przestrzec dziecko

Założenie konta to dobry moment na rozmowę z nastolatkiem na temat bezpieczeństwa, związanego z jego prowadzeniem i korzystaniem ze środków. Nastolatki w wieku 13-17 lat, dopiero wkraczają w świat finansów i muszą nauczyć się panujących w nim zasad. Warto uświadomić dziecko, że jeśli nie będzie ostrożne, szybko może stracić zgromadzone pieniądze. Oszustów, którzy tylko czekają, aż popełnimy drobny błąd, nie brakuje.

Porozmawiaj z dzieckiem i wytłumacz mu, że nieuwaga lub roztargnienie może je dużo kosztować. Osoby w wieku 13-17 lat mają jeszcze małą świadomość finansową i zdarza się, że bezrefleksyjnie klikają w różne linki. Musisz przestrzec dziecko, że kliknięcie w niesprawdzony link, może skończyć się dla niego utratą pieniędzy.

Bezpieczne bankowanie – o czym należy pamiętać?

Nie wiesz, jakie informacje mogą przydać się osobie w wieku 13-17 lat? Zapoznaj ją z 5 zasadami bezpiecznego bankowania Uruchomi się w nowym oknie. Co mówią te zasady?

  1. Zawsze stosuj silne i nieoczywiste hasła
  2. Nie podawaj nikomu swoich danych logowania i kodów PIN
  3. Korzystaj tylko z bezpiecznych aplikacji mobilnych
  4. Zawsze upewniaj się, że jesteś na oficjalnej stronie banku
  5. Sprawdzaj, czy korzystasz z aktualnych programów antywirusowych

Konto młodzieżowe z elektroniczną korespondencją

Dla nastolatków w wieku 13-17 lat, często bardzo ważne są działania proekologiczne. Młodzi ludzie zdecydowanie chętniej wybiorą bank, który działa w zgodzie z ich światopoglądem i dba o planetę. Dobre konto młodzieżowe, umożliwia wybór korespondencji elektronicznej, zamiast tradycyjnej – listownej. Tak jest w przypadku Konta Santander dla młodych Uruchomi się w nowym oknie. Komunikację elektroniczną najlepiej wybrać już na etapie zakładania konta młodzieżowego. Jeśli jako rodzic o tym zapomnisz i zechcesz zmienić tę opcję, możesz zadzwonić do naszych doradców lub udać się do jednego z naszych oddziałów.

Nastolatek, jeśli chce, może otrzymać kartę płatniczą do konta. Karta jest wykonana w 85% z plastiku z recyklingu. To kolejny sposób na to, by mógł wesprzeć działania proekologiczne i poczuć, że ma realny wpływ na naszą planetę.

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 26.07.2023 r.


Dodatkowe żródła:

https://direct.money.pl/artykuly/porady/czy-osoba-niepelnoletnia-moze-posiadac-konto-bankowe


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są   w oddziałach i na stronie santander.pl oraz pod numerem
1 9999 (opłata zgodna z taryfą danego operatora).


Wyjaśnienia pojęć i definicji objętych tym materiałem znajdziesz na: santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

  • Konto dla młodych, konto bankowe dla młodych, Konto Santander dla młodych, konto bankowe dla nastolatków i rodziców to rachunki płatnicze.

  • Aplikacja Santander mobile i bankowość internetowa to usługi bankowości elektronicznej.

  • Przelew BLIK to polecenie przelewu albo polecenie przelewu wewnętrznego.