przeczytasz w 5 minut

Darmowe konto firmowe to doskonała okazja dla przedsiębiorców, którzy szukają oszczędności. Jednak by koszty prowadzenia rachunku wyniosły 0 zł, musisz spełnić pewne określone warunki. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, co musisz zrobić, by mieć konto firmowe za darmo.

Spis treści:

Co zrobić, by prowadzić konto firmowe za darmo

Prowadzenie firmy wymaga od Ciebie czasu i poświęceń. Musisz dbać o wiele rzeczy – począwszy od dostarczenia towarów i usług klientom, skończywszy na kontaktach z kontrahentami. Twoją uwagę w biznesie z pewnością pochłaniają też finanse. Na bilans zysków i strat Twojej firmy wpływają nie tylko przychody, ale też wydatki, w tym te związane z korzystaniem z konta firmowego.

Co zrobić, by otworzyć konto firmowe za darmo? W pierwszej kolejności dokładnie zapoznaj się z ofertą. Jeżeli planujesz otworzyć online rachunek dla firmy, przeczytaj wszystkie informacje zawarte na stronie internetowej. Zwracaj uwagę na szczegóły. Niekiedy, by prowadzenie konta dla firmy kosztowało 0 złotych, trzeba np. wyrazić zgody marketingowe, zapewnić odpowiednie comiesięczne wpływy lub wykonać w miesiącu jeden przelew do ZUS-u.

Pamiętaj:
W trakcie przeglądania ofert kont firmowych zwracaj uwagę na wszystkie przypisy (np. w formie gwiazdek lub cyfr). Zawierają one dodatkowe informacje o warunkach, jakie musisz spełnić, by mieć je za darmo.

Zarządzasz finansami firmy i lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej (JDG) powinno być dostosowane do Twoich potrzeb. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy wybrane konto nie będzie generowało dodatkowych kosztów, zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji Uruchomi się w nowym oknie wybranej oferty.

Jakie są korzyści posiadania darmowego konta firmowego

Skoro już wiesz, na co zwrócić uwagę podczas przeglądania ofert kont dla firm, przejdźmy do konkretów. Zobacz, co możesz zyskać wybierając konto firmowe bez opłat.

Oszczędność na opłatach i prowizjach bankowych

Z kontem firmowym możesz oszczędzić na różnych opłatach i prowizjach. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą pomoże Ci w tym m.in. Konto Firmowe Online Uruchomi się w nowym oknie, dzięki któremu za 0 złotych masz:

  • prowadzenie konta głównego, 
  • wypłaty BLIKIEM z bankomatów w Polsce,
  • 10 pierwszych przelewów natychmiastowych BlueCash w miesiącu (w bankowości internetowej i mobilnej),
  • przelewy Elixir w PLN przez internet (z wyłączeniem transakcji w systemie Przelew24),
  • przelewy SEPA przez internet w formie polecenia wypłaty w EUR do krajów EOG innych niż Polska,
  • polecenia zapłaty i zlecenia stałe.

Co więcej, jeśli wyrazisz i utrzymasz zgody marketingowe, możesz za 0 złotych używać karty debetowej Visa Business Debit Uruchomi się w nowym oknie lub Mastercard Business Debit Uruchomi się w nowym oknie. Dodatkowo nie pobierzemy Ci żadnych opłat za wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie.

Sprawdź też: Zalety konta bankowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Dodatkowe usługi dla właścicieli kont firmowych

Z Kontem Firmowym Online dla jednoosobowych działalności gospodarczych nie tylko nie poniesiesz dodatkowych opłat związanych np. z przelewami czy wypłatami gotówki z bankomatów. Zyskasz także dostęp do narzędzi wspierających prowadzenie biznesu np.:

Dodatkowo, dzięki naszemu rachunkowi dla JDG zyskasz dostęp do prywatnych pakietów medycznych Uruchomi się w nowym oknie.

Jak możesz otworzyć darmowe konto firmowe

Prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i chcesz założyć Konto Firmowe Online? Nie ma problemu! Przygotuj do tego swój dowód osobisty oraz NIP lub REGON firmy (znajdziesz go w rejestrze Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej CEIDG).

Wniosek wypełnisz i prześlesz poprzez:

  • naszą stronę internetową – wystarczy, że podasz dane swoje i firmy. Następnie musisz potwierdzić swoją tożsamość (za pośrednictwem kuriera, podczas rozmowy wideo z doradcą lub przez wykonanie zdjęcia dowodu i swojej twarzy).
  • naszą bankowość elektroniczną Uruchomi się w nowym oknie – jest to opcja dla osób, które już korzystają z naszych produktów osobistych. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto, wybierzesz zakładkę Oferta banku, a następnie Konta firmowe.

Gdy tylko otworzymy konto, poinformujemy Cię o tym za pośrednictwem wiadomości SMS i e-mail.

Pamiętaj:
Nasze Konto Firmowe Online założysz przez internet tylko wtedy, gdy nie prowadziliśmy dla Ciebie żadnych rachunków firmowych przez ostatnie 12 miesięcy.

To może Cię zainteresować: Jak założyć firmę przez internet? Poradnik krok po kroku

Rachunek dla firm bez opłat – podsumowanie

Prowadzenie Konta bankowego dla firm za 0 złotych to nie fikcja. Pozwoli Ci ono nie tylko zaoszczędzić na opłatach, ale także skorzystać z różnych usług wspierających biznes. Pamiętaj, by podczas przeglądania ofert, dokładnie zapoznać się z ich warunkami i regulaminami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że firmowy rachunek bankowy nie będzie przynosił dodatkowych kosztów.

Otwarcie konta online jest proste i szybkie – wystarczy kilka kliknięć. Zyskasz z nim kontrolę nad finansami oraz dostęp do narzędzi niezbędnych do rozwoju działalności. Zacznij oszczędzać już dziś, wybierając konto, które razem z Tobą zapracuje na Twój sukces!

Sprawdź też: Konto firmowe i osobiste w jednym banku – czy to możliwe?

zespół Bluerank

Materiał nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 ustawy Kodeks cywilny. Ma on charakter informacyjno-marketingowy, nie stanowi naszych sugestii ani rekomendacji. Artykuł Bluerank został przygotowany na nasze zlecenie. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje podjęte na podstawie tego artykułu.
Stan na 31.07.2024 r.


Organizatorem promocji „MOC Korzyści z Kontem Firmowym Online ” jest Santander Bank Polska S.A. Możesz przystąpić do promocji od 2 kwietnia 2024 r. do 30 września 2024  r. włącznie.


Szczegóły oferty oraz informacje o opłatach i prowizjach dostępne są w oddziałach i na santander.pl oraz pod numerem 1 9999 (opłata zgodna z taryfą operatora).


Dodatkowe źródła:

  • https://www.santander.pl/firmy
  • https://www.santander.pl/bank-porad (dostęp: 28.05.2024)