Pilne!
Ostrzegamy – uważaj na fałszywe wiadomości i wykradanie danych. Więcej na naszej stronie >

Śmierć bliskiej osoby

  

 przeczytasz w 5 minut

Gdy umiera Ci ktoś bliski, nie chcesz załatwiać wielu spraw, w tym zajmować się sprawami finansowymi. To przykry moment, na który nigdy nie można się przygotować. Ale nawet w takich chwilach, możemy być dla Ciebie wsparciem. Na tej stronie znajdziesz informacje, które mogą pomóc Ci praktycznie zająć się finansowymi sprawami w takiej sytuacji.

Spis treści:

Życiowe sytuacje

Wsparcie dla Ciebie

Życiowe sytuacje

Masz rodzinę i chcesz ją zabezpieczyć na wypadek własnej śmierci? Dowiedz się więcej o Dyspozycji.

Dziedziczenie pieniędzy z konta po zmarłym bywa procesem trudnym i czasochłonnym. Warto pomyśleć o tym wcześniej i zastanowić się, komu chcemy przekazać pieniądze po naszej śmierci. Złożenie dyspozycji na wypadek śmierci pomoże rodzinie uniknąć problemów i dodatkowych formalności. Polega na tym, że powiadamiasz nas, aby po Twojej  śmierci pieniądze z Twojego rachunku zostały wypłacone wprost – bez przeprowadzania postępowania spadkowego – wskazanej przez niego osobie. Dowiedz się więcej.

Został zapisany Ci spadek? Zobacz w jaki sposób przejść przez formalności.

Gdy odchodzi bliska osoba, procedury związane ze spadkiem mogą być dla Ciebie dodatkowym wyzwaniem. Chcemy ułatwić Ci ten proces. Sprawdź szczegółowe informacje o tym, jakie dokumenty musisz przygotować, aby wypłacić spadek po zmarłej osobie.

Organizujesz pogrzeb bliskiej osoby? Dowiedz się jak uzyskać zwrot kosztów pogrzebu.

Czas po śmierci bliskiej osoby może być przytłaczający. Gdy zajmujesz się organizacją pogrzebu musisz jednak poradzić sobie z konkretnymi formalnościami. Aby odciążyć Cię w czasie żałoby, przygotowaliśmy dla Ciebie podpowiedzi o czym musisz pamiętać i jakie dokumenty przygotować, aby uzyskać zwrot kosztów pogrzebu.

Masz kredyt w spadku po zmarłej osobie? Sprawdź co dzieje się w takiej sytuacji.

Kiedy odchodzi bliska osoba, możemy otrzymać od niej w spadku dodatkowe pieniądze, ale także zobowiązania. Przejęcie kredytu z pewnością nie będzie dla nas dobrą wiadomością. Sprawdź, jak postępować w przypadku zobowiązań kredytowych zmarłej osoby.

Wsparcie dla Ciebie

Zobacz poniżej, z jakiego wsparcia możesz skorzystać

Przydatne informacje

Inne organizacje, u których możesz znaleźć informacje

Na stronach rządowych możesz znaleźć dodatkowe informacje, które mogą okazać się przydatne. Pamiętaj, każda sytuacja jest inna i może wymagać od Ciebie dodatkowej analizy lub kontaktu z ekspertem przed podjęciem decyzji.

Jesteśmy dla Ciebie

Jeśli masz więcej pytań dotyczących tego jak zamknąć w banku sprawy zmarłego, skontaktuj się z nami

Znajdź najbliższą placówkę

Uruchomi się w nowym oknie

Powiązane tematy

  • Gorsze samopoczucie

    W życiu zdarzają się różne sytuacje. Jesteśmy z Tobą również wtedy, kiedy doświadczasz tych trudniejszych momentów lub gdy Twoja sytuacja finansowa się pogarsza. Sprawdź poniższe wskazówki.

     

  • Obawy finansowe

    Masz obawy dotyczące swojej sytuacji finansowej? Rozumiemy to, dlatego chcemy Ci pomóc. Mamy rozwiązania, które pomogą Ci zapanować nad swoimi finansami.

    Czytam więcej

    Uruchomi się w nowym oknie

Szukasz tematu, o którym jeszcze nie napisaliśmy?  

Napisz, jakiej informacji poszukujesz. Rozpoznamy możliwość umieszczenia jej w przyszłości na naszej stronie.
 

Dbaj o bezpieczeństwo i chroń swoje dane. W treści wiadomości nie podawaj takich danych jak: PIN, NIK, PESEL, numery kart. Jeśli chcesz otrzymać informacje, które dotyczą Twoich produktów, skontaktuj się z nami przez Santander internet lub Santander mobile.

Santander Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie, przy al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000008723. NIP 896-000-56-73. REGON 930041341. Wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego 1 021 893 140 zł.

Opłata za połączenie z infolinią banku zgodna z taryfą danego operatora. Słowniczek pojęć i definicji dotyczących usług reprezentatywnych, wynikających z rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 14 lipca 2017 r. w sprawie wykazu usług reprezentatywnych powiązanych z rachunkiem płatniczym, dostępny jest na stronie santander.pl/PAD oraz w placówkach banku.

Santander Bank Polska (dawniej BZ WBK) oferuje m.in.: rachunki płatnicze: konta osobiste, konta walutowe, konta oszczędnościowe oraz lokaty terminowe, kredyty gotówkowekredyty hipoteczne, karty debetowe, karty kredytowe, a także fundusze inwestycyjne i ubezpieczenia. W ofercie dla firm znajdą Państwo m.in.: konta firmowe, kredyty na bieżącą działalność, kredyty inwestycyjne oraz usługi faktoringu i leasingu.

Bank nie ponosi odpowiedzialności za informacje zawarte na stronach zewnętrznych wskazanych w tekście.