Informacje zawarte na stronie mogą zawierać treści reklamowe, które nie stanowią umowy ani nie są dokumentem informacyjnym wymaganym na mocy przepisów prawa, a także nie zawierają informacji wystarczających do podjęcia decyzji inwestycyjnej. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnych zapoznaj się z prospektem informacyjnym funduszu zawierającym między innymi pełną listę ryzyk.

Santander Prestiż
Future Wealth

Stopa zwrotuWartość jednostki
Nazwa subfunduszuWartość j.u. 19.12.2023Wartość j.u. 19.12.2024Zmiana
Santander Prestiż Future Wealth
Wartość j.u. 19.12.2023
825,07 PLN
Wartość j.u. 19.12.2024
919,11 PLN
Zmiana
11,40%
825,07 PLN919,11 PLN11,40%
19.12.2024
Wartość bieżąca19.12.2024919,11PLN
Wartość poprzednia 18.12.2024929,71 PLN
1M+1,74%
3M+3,10%
6M+3,93%
12M+11,40%
36M-9,46%
60M+4,80%
YTD+9,00%

Wskaźnik ryzyka

1234567
Wskaźnik ryzyka stanowi wskazówkę co do poziomu ryzyka tego produktu w porównaniu z innymi produktami. Przyjmuje wartości od 1 do 7. Im wyższa wartość wskaźnika tym wyższe ryzyko produktu, czyli większe prawdopodobieństwo straty pieniędzy z inwestycji.

31 sierpnia 2021 r. zmieniliśmy nazwę subfunduszu Santander Prestiż Future Wealth (z wcześniejszej: Santander Strategia Akcyjna) i jego politykę inwestycyjną. Dlatego wyniki subfunduszu przed tą datą zostały osiągnięte w warunkach, które nie mają już zastosowania.

 

Ten wykres przedstawia wyniki subfunduszu jako procentową stratę lub procentowy zysk w skali roku w ciągu ostatnich 5 lat. (jedn. B,%)

subfundusz

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wiarygodnym wskaźnikiem przyszłych wyników. W przyszłości sytuacja na rynkach może kształtować się w zgoła odmienny sposób. Dotychczasowe wyniki mogą jednak pomóc ocenić, w jaki sposób subfunduszem zarządzano w przeszłości.

Wyniki są przedstawione po odliczeniu wszystkich opłat pobieranych z aktywów subfunduszu w tym opłaty za zarządzanie i opłaty za wyniki inwestycyjne. Wyniki te nie uwzględniają ewentualnego opodatkowania Inwestora oraz ponoszonych przez niego opłat z tytułu nabycia i odkupienia jednostek uczestnictwa. Subfundusz powstał w 2018 roku. Wyniki zostały obliczone w walucie polskiej. W związku z tym, że subfundusz w dniu 31.08.2021 r. zmienił politykę inwestycyjną, wyniki sprzed tego okresu zostały osiągnięte w warunkach niemających już zastosowania.

Podstawowe informacje o subfunduszu

Początek działalności09.02.2018
Benchmarknie dotyczy
Sugerowany czas inwestycjimin. 5 lat
Kategoria subfunduszuAkcyjny
Firma zarządzającaSantander TFI S.A.
Minimalna pierwsza wpłata100,00 PLN
Minimalna kolejna wpłata100,00 PLN

Skrót polityki inwestycyjnej

  • Subfundusz inwestuje od 80% aktywów netto do 100% aktywów w tytuły uczestnictwa subfunduszu Santander Future Wealth wydzielonego w ramach Santander SICAV (subfundusz bazowy).

  • Subfundusz bazowy uwzględnia kryteria ESG w procesie inwestycyjnym i spełnia warunki art. 8 Rozporządzenia SFDR *.

  • Subfundusz bazowy inwestuje w papiery wartościowe uznane przez zarządzającego tym subfunduszem za szczególnie interesujące ze względu na ich innowacyjny charakter i oczekiwanie silnego wzrostu ich wartości, która wynika z trwałych, długofalowych zmian w zakresie czynników ekonomicznych i społecznych.

  • Część portfela, której ryzyko walutowe nie zostało zabezpieczone, wynosi maksymalnie 10% aktywów netto.

  • * Rozporządzenie SFDR – rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych.

Zarządzający subfunduszem

Jacek Grel, CFA

Jacek Grel, CFA

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego, specjalność: zarządzanie i organizacja przedsiębiorstw. Doradca inwestycyjny, uzyskał dyplom z makroekonomii w ramach Central European University oraz prestiżowy certyfikat CFA (Chartered Financial Analyst).

Informacje o procesie inwestycyjnym

Proces inwestycyjny w Santander TFI opiera się na kompetencjach Komitetu Inwestycyjnego i zarządzających poszczególnymi subfunduszami.

W skład Komitetu Inwestycyjnego wchodzą wszyscy zarządzający. Komitet Inwestycyjny podejmuje decyzje, które dotyczą m.in.:

  • zabezpieczania pozycji walutowych i wykorzystania innych instrumentów pochodnych,
  • strategicznej i geograficznej alokacji aktywów.

Zarządzający podejmują natomiast indywidualne decyzje inwestycyjne, które dotyczą docelowych udziałów poszczególnych instrumentów finansowych w portfelach subfunduszy.

Alokacja aktywów

97%Tytuły uczestnictwa funduszy akcyjnych
3%środki pieniężne i depozyty

Alokacja geograficzna

60%Luksemburg
26%Region Rynków Rozwiniętych (fundusze inwestycyjne)
11%Irlandia
3%Pozostałe
19.12.2024
Wartość bieżąca19.12.2024919,11PLN
Wartość poprzednia 18.12.2024929,71 PLN
1M+1,74%
3M+3,10%
6M+3,93%
12M+11,40%
36M-9,46%
60M+4,80%
YTD+9,00%

Wskaźnik ryzyka

1234567
Wskaźnik ryzyka stanowi wskazówkę co do poziomu ryzyka tego produktu w porównaniu z innymi produktami. Przyjmuje wartości od 1 do 7. Im wyższa wartość wskaźnika tym wyższe ryzyko produktu, czyli większe prawdopodobieństwo straty pieniędzy z inwestycji.

Dane dotyczą subfunduszu zagranicznego Santander Future Wealth (subfundusz bazowy), w który Santander Prestiż Future Wealth inwestuje 92% swoich aktywów. W składzie portfela subfunduszu bazowego nie uwzględniamy instrumentów pochodnych. Prezentowane dane dotyczą stanu na 29 listopada 2024.

Ujawnianie informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem

Subfundusz Santander Prestiż Future Wealth:

  • inwestuje w subfundusz bazowy, który uwzględnia kryteria ESG w procesie inwestycyjnym,
  • spełnia warunki artykułu 8 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2088 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie ujawniania informacji związanych ze zrównoważonym rozwojem w sektorze usług finansowych (Rozporządzenie SFDR: Sustainable Finance Disclosure Regulation),
  • bierze pod uwagę główne niekorzystne skutki decyzji inwestycyjnych dla czynników zrównoważonego rozwoju (w rozumieniu tego rozporządzenia).

Szczegółowe ujawnienia wymagane przez regulacyjne standardy techniczne (RTS) do rozporządzenia SFDR udostępniamy w sekcji „Dokumenty do pobrania”.

Materiał jest prezentowany w celach marketingowych, nie stanowi umowy ani nie jest dokumentem informacyjnym wymaganym na mocy przepisów prawa.

Materiał nie powinien być wyłączną podstawą podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Korzyściom wynikającym z inwestowania w jednostki uczestnictwa towarzyszą również ryzyka. Opis czynników ryzyka, dane finansowe oraz informacje na temat opłat znajdują się w prospektach informacyjnych, dokumentach zawierających kluczowe informacje oraz tabelach opłat dostępnych w języku polskim na Santander.pl/TFI/dokumenty i u dystrybutorów funduszy Santander. Streszczenie praw inwestorów znajduje się w prospekcie informacyjnym (Rozdział III, pkt 4).

Subfundusz nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego, a przyszłe wyniki podlegają opodatkowaniu, które zależy od sytuacji osobistej każdego inwestora i które może ulec zmianie w przyszłości. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej uczestnik powinien wziąć pod uwagę opłaty związane z subfunduszem oraz uwzględnić ewentualne opodatkowanie zysku. Uczestnik musi liczyć się z możliwością straty przynajmniej części wpłaconych środków.

Inwestując w fundusze inwestycyjne uczestnik nabywa jednostki uczestnictwa tych funduszy, a nie aktywa bazowe będące przedmiotem inwestycji samego funduszu.

Wartość aktywów netto subfunduszu może charakteryzować się dużą zmiennością, która wynika ze składu portfela lub z przyjętej techniki zarządzania portfelem.

Powyższy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny.