Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Historia

Santander Bank Polska S.A. to trzeci największy pod względem wartości aktywów bank w Polsce. Do dnia 7 września 2018 r. działał pod marką Bank Zachodni WBK.

Bank Zachodni WBK powstał w wyniku fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A w 2001 roku. W tym samym roku akcje banku po raz pierwszy notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
1 kwietnia 2011 roku Bank Zachodni WBK dołączył do Grupy Santander, która jest głównym udziałowcem banku i posiada obecnie 70% akcji. Niemal dwa lata później, 4 stycznia 2013 roku Bank Zachodni WBK połączył się z Kredyt Bankiem. W efekcie połączenia powstał trzeci co do wielkości bank w Polsce pod względem aktywów, portfela kredytowego i depozytów. Silniejszy Bank Zachodni WBK dysponuje siecią liczącą ok. 1000 placówek. Pomimo kryzysu ekonomicznego w Europie, od wielu lat osiąga systematyczny wzrost zysków i udziałów w rynku.

Bank Zachodni WBK jest uznawany za lidera pod względem wprowadzania nowatorskich rozwiązań na rynku finansowym. Jako pierwszy w Polsce zaczął wydawać karty z mikroprocesorem oraz karty do płatności bezstykowych. Bank oferuje klientom nowoczesne rozwiązania bankowości mobilnej, w tym m.in. przelewy na komórkę, wypłaty gotówki z bankomatu bez konieczności użycia karty, płatności faktur przez zeskanowanie kodu QR.

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm