SOS + SOK = Santander Obligacji Uniwersalny (SOU)
30.08.2024 połączyliśmy subfundusz Santander Obligacji Skarbowych (SOS) i Santander Obligacji Korporacyjnych (SOK). Połączony subfundusz nazywa się Santander Obligacji Uniwersalny (SOU). Jest to subfundusz z kategorii funduszy dłużnych uniwersalnych.
Dlaczego subfundusz dłużny uniwersalny to dobre rozwiązanie
Dlaczego połączyliśmy SOS i SOK
Decyzję o połączeniu podjęliśmy, żeby:
- poprawić atrakcyjność oferty produktowej,
- uzupełnić ofertę o produkt dłużny o uniwersalnej polityce inwestycyjnej,
- zaoferować subfundusz, którego inwestycje będą bardziej zdywersyfikowane.
Ostatnie lata dostarczały gospodarce i rynkom finansowym wielu emocji – takie szoki jak pandemia, wybuch wojny w Ukrainie, wymagały od inwestorów uważności i szybkich dostosowań. Produkt o charakterze uniwersalnym daje zarządzającym jeszcze więcej niż dotychczas narzędzi, aby inwestować w tak dynamicznym środowisku. Jednocześnie zdejmuje z klientów funduszy dłużnych ciężar śledzenia sytuacji rynkowej i podejmowania decyzji dotyczących struktury portfela ich inwestycji.
Michał Hołda i Paweł Pisarczyk - Zarządzający Santander Obligacji Uniwersalnym
Stałe zlecenia
Jeśli masz ustawiony stały przelew na rachunek do wpłat bezpośrednich w SOS, zmień numer rachunku do wpłat oraz tytułu przelewu. Nowy rachunek otrzymasz od nas wraz z potwierdzeniem przydziału jednostek SOU.
Informacje i dokumenty
Aby dowiedzieć się więcej, prosimy o kontakt:
- pod numerem: 801 123 801 lub +48 22 431 52 25 (Koszt połączenia jest zgodny z taryfą danego operatora.)
- W przypadku PPE – w sprawach procesu obsługi z administratorem PPE w Twojej spółce.
Przypominamy o konieczności zgłaszania funduszom zmian Twoich danych osobowych.
Możesz to zrobić:
- w Santander Internet (zakładka Fundusze inwestycyjne –> Twoje dane) - jeśli masz dostęp do bankowości internetowej lub
- w placówkach Santander Bank Polska (lista placówek Uruchomi się w nowym oknie)
Pamiętaj, że aktualizacja danych w funduszach wymaga odrębnej dyspozycji od aktualizacji danych dla produktów bankowych.
Materiał jest prezentowany w celach marketingowych, nie stanowi umowy ani nie jest dokumentem informacyjnym wymaganym na mocy przepisów prawa.
Materiał nie powinien być wyłączną podstawą podejmowania decyzji inwestycyjnych.
Korzyściom wynikającym z inwestowania w jednostki uczestnictwa towarzyszą również ryzyka. Opis czynników ryzyka, dane finansowe oraz informacje na temat opłat znajdują się w prospektach informacyjnych, dokumentach zawierających kluczowe informacje oraz tabelach opłat dostępnych w języku polskim na Santander.pl/TFI/dokumenty i u dystrybutorów funduszy Santander. Streszczenie praw inwestorów znajduje się w prospekcie informacyjnym (Rozdział III, pkt 4).
Subfundusz nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku inwestycyjnego, a przyszłe wyniki podlegają opodatkowaniu, które zależy od sytuacji osobistej każdego inwestora i które może ulec zmianie w przyszłości. Przed podjęciem decyzji inwestycyjnej uczestnik powinien wziąć pod uwagę opłaty związane z subfunduszem oraz uwzględnić ewentualne opodatkowanie zysku. Uczestnik musi liczyć się z możliwością straty przynajmniej części wpłaconych środków.
Inwestując w fundusze inwestycyjne uczestnik nabywa jednostki uczestnictwa tych funduszy, a nie aktywa bazowe będące przedmiotem inwestycji samego funduszu.
Subfundusz może inwestować więcej niż 35% aktywów w papiery wartościowe emitowane, gwarantowane lub poręczane przez Skarb Państwa lub NBP.
Powyższy materiał ma wyłącznie charakter promocyjny.