Lista komunikatów Santander Leasing
Santander Leasing startuje z finansowaniem fabrycznym CynkoMet
Rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn firmy CynkoMet, producenta przyczep rolniczych oraz rozrzutników, mogą od teraz skorzystać z atrakcyjnych programów finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.
CynkoMet to firma z 65 letnim doświadczeniem, zatrudniająca ponad 320 osób rozpoznawana jest głównie z produkcji przyczep rolniczych oraz rozrzutników, posiadająca w Polsce swoje dwie fabryki. Sieć dealerska CynkoMet to kilkadziesiąt autoryzowanych punktów dealerskich znajdujących się w całym kraju.
- Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z tak renomowaną marką na polskim rynku. Jest to element konsekwentnie realizowanej przez nas strategii, opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i poszerzaniu oferty skierowanej dla segmentu agro tworzonej w oparciu o bogaty program finansowań fabrycznych – podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Uruchomiona współpraca jest o tyle istotna, że w ramach niej startujemy z dedykowanymi 4 ofertami finansowania, w tym 3 z gwarancją pożyczek 0 proc., co w sytuacji ciągłych zmian stóp procentowych, daje rolnikom możliwość skorzystania z bezpiecznej pod względem finansowym oferty – dodaje.
Uruchomiony wraz z Santander Leasing program finansowania to kolejny etap rozwoju marki CynkoMet.
- Wspierając polskie rolnictwo zależy nam na tym, aby produkować jak najlepsze maszyny oraz ułatwić ich dostępność. Opracowane wspólnie oferty finansowania są wygodnym rozwiązaniem, które pozwoli znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić maszyny z całej naszej linii produktowej. Chcemy być jeszcze bliżej naszych klientów i jeszcze lepiej spełniać ich rosnące wymagania. Jestem przekonany, że z takim partnerem jak Santander Leasing osiągniemy ten cel – mówi Piotr Horba, dyrektor finansowy w Cynkomet sp z o.o.
Rynek agro – aktualne dane
Jak wskazują dane rynkowe już w trzecim kwartale 2021 r. ożywienie w polskim rolnictwie utrwaliło się. Wartość wskaźnika koniunktury IRG SGH (IRGAGR) zwiększyła się w porównaniu z drugim kwartałem o 7,3 pkt, do wysokości 1,2 pkt. Czwarty kwartał zeszłego roku już stał pod znakiem spadku wskaźnika koniunktury, które to zjawisko jest co roku dosyć powszechne. Z drugiej strony według Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR) ilość nowych ciągników zarejestrowanych w ubiegłym roku wyniosła 14 178 sztuk. Oznaczało to wzrost r/r aż o 42,7 proc.
- Jeśli chodzi o rynek samych przyczep - ich rejestracja wg. PIGMiUR w 2021 roku wyniosła 8 655 szt. (wzrost o wzrost o ponad 30% r/r). To najlepszy wynik w ostatnich dziesięciu latach. W naszym przypadku wg danych do końca listopada wartość sfinansowanych przyczep rolniczych wyniosła ponad 51 mln zł, co dało imponującą dynamikę na poziomie 81 proc. r/r – wskazuje Mariusz Artych.
Rolnicy, oprócz specjalnej oferty, mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.