Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Polecenie zapłaty

Całkowicie bezpieczna i w pełni automatyczna forma regulowania powtarzających się płatności. Zapewnij sobie wygodę i zapomnij o comiesięcznych płatnościach za czynsz, czesne, wodę, gaz, energię elektryczną, telefon, itp. Twoje rachunki zostaną automatycznie opłacone w terminie płatności uzgodnionym z Twoim wierzycielem (odbiorcą).

Dlaczego warto aktywować Polecenie zapłaty?

  • oszczędność czasu – nie tracisz czasu na realizację powtarzających się operacji bankowych
  • wygoda – nie musisz pamiętać o comiesięcznych płatnościach
  • bezpieczeństwo – bez Twojej zgody nie wykonamy żadnej transakcji
  • terminowość transakcji – masz pewność, że płatność będzie uregulowana na czas
  • ochrona płatności: Możesz odwołać kolejną transakcję jeszcze przed jej wykonaniem, a także domagać się zwrotu wykonanej transakcji w terminie do 8 tygodni od dnia jej realizacji (obciążenia Twojego rachunku). W każdym czasie możesz również cofnąć swoją zgodę, wtedy kolejne transakcje nie zostaną zrealizowane.

Jak to działa? Aktywacja usługi jest jednorazowa i polega na wyrażeniu przez Ciebie zgody na obciążanie rachunku kwotami określonymi przez wierzyciela (odbiorcę płatności). Zgodę na obciążanie rachunku najlepiej złożyć u wierzyciela, wtedy zostanie dostarczona do Twojego Banku przez wierzyciela lub bank wierzyciela. Zgodę możesz również złożyć w placówce swojego Banku, a drugi egzemplarz dostarczyć wierzycielowi.

Twój Bank zweryfikuje przesłany przez Ciebie, wierzyciela, lub jego Bank formularz zgody i zarejestruje go w systemie. Uwaga! Do prawidłowej weryfikacji zgody konieczne jest, aby Twój podpis złożony na formularzu zgody był zgodny ze wzorem złożonym w Banku. Jeżeli nie jesteś pewien, czy pamiętasz swój wzór podpisu, odwiedź najbliższą placówkę Banku.

Od momentu rejestracji Twojej zgody to wierzyciel (odbiorca) inicjuje opłacenie każdej kolejnej należności wynikającej z wystawionej przez niego faktury.

Usługa jest dostępna dla posiadaczy konta osobistego w PLN dla osób fizycznych.

Dokumenty i pliki do pobrania

 

Aby uaktywnić polecenie zapłaty:

Wystarczy jeden podpis, a Twoje rachunki za gaz, telefon czy energię elektryczną będą płaciły się same. W ramach usługi Polecenie Zapłaty pieniądze z Twojego konta będą przelewane na rachunek wierzyciela automatycznie, w kwotach i terminach wskazanych na wystawanych przez wierzyciela fakturach.

Usługa jest dostępna dla wszystkich posiadaczy konta osobistego w PLN w Banku.

Wystarczy wybrać Twojego dostawcę usług spośród wymienionych niżej Firm, które udostępniają formularze „Zgody na obciążenie rachunku” na swoich stronach internetowych. Następnie należy wypełnić formularz „Zgody na obciążenie rachunku” i przekazać dokument dostawcy usług w dwu egzemplarzach .

Do prawidłowej weryfikacji zgody przez Twój Bank, podpis złożony na formularzu zgody musi być zgodny ze wzorem złożonym w Banku. Jeżeli nie jesteś pewien, czy pamiętasz swój wzór podpisu, odwiedź najbliższą placówkę Banku.

Załóż konto

 

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm