Infolinia: 1 9999
Kontrast
A A A

Nagrody i wyróżnienia

Złoty Bankier 2018

Bank Zachodni WBK zajął III miejsce w prestiżowym konkursie Złoty Bankier - Najwyższa Jakość Obsługi! Tym samym znalazł się wśród trzech najlepszych polskich instytucji finansowych, zapewniających swoim klientom najwyższą jakość obsługi w wymiarze wielokanałowym.

Gwiazda Jakości 2018

Bank Zachodni WBK został uhonorowany tytułem Gwiazda Jakości Obsługi. To już XI edycja Polskiego Programu Jakość Obsługi. Wyróżnienie jest corocznie przyznawane firmom, które wykazują najwyższą dbałość o obsługę klienta oraz zyskały pozytywne rekomendacje konsumentów. Dziękujemy!

Najlepszy Bank w Polsce

Tytuł Best Bank in Poland dla Banku Zachodniego WBK w międzynarodowym konkursie Euromoney Awards for Excellence 2016 za ponadprzeciętną efektywność działania i doskonałe wyniki finansowe banku (lipiec 2016 r.).

Złoty Spinacz dla #12zawodnika

Bank Zachodni WBK zdobył cztery nagrody w prestiżowym konkursie Związku Firm Public Relations Złote Spinacze. Nagrodzono dwa projekty: #12zawodnik otrzymał statuetki złotą i srebrną, a Program Rozwoju Eksportu – dwie srebrne.  Złote Spinacze to konkurs organizowany przez Związek Firm Public Relations, w którym nagradzane są najbardziej oryginalne i najlepiej realizowane projekty Public Relations.

Złoty Bankier

Drugie miejsce w konkursie organizowanym przez „Puls Biznesu”, Bankier.pl, TNS Polska oraz Obserwatorium.biz w kategorii „kredyt hipoteczny” (kwiecień 2016 r.). Produkt został wyróżniony za uniwersalność oferty, dostępność, także dla osób dysponujących niższym wkładem własnym, konkurencyjny poziom marży oraz korzystne warunki wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Instytucja Roku 2016

Lider wśród banków w drugiej odsłonie organizowanego przez serwis Mojebankowanie.pl. (czerwiec 2016 r.) rankingu Instytucja Roku 2016 oceniającego zdalną obsługę klientów.

Luminatus 2016

Wyróżnienie przyznane przez redakcję miesięcznika ekonomicznego „Bloomberg Businessweek Polska” za Program Rozwoju Eksportu, w ramach którego bank realizuje szereg inicjatyw ułatwiających polskim firmom ekspansję międzynarodową (czerwiec 2016 r.).

Portfel Wprost 2016

Tytuł najlepszego konta w kategorii „konto dla młodych” przyznany przez kapitułę konkursu Portfele Wprost 2016 (czerwiec 2016 r.). Konto<20 to popularny wśród młodych klientów banku bezpłatny rachunek dla osób poniżej 20. roku życia. Jest całkowicie mobilny i łączy komfort użytkowania z edukacją finansową.

Nagroda GPW

Nagroda GPW dla Biura Maklerskiego za „najwyższy udział w wolumenie obrotów opcjami bez transakcji animatora w 2015 roku”. Organizatorzy docenili najlepszy wynik (39-proc. udział w rynku opcji) oraz wpływ na rozwój polskiego rynku kapitałowego.

Ranking analityków

Wysoka ocena inwestorów instytucjonalnych dla Zespołu Analiz Giełdowych Biura Maklerskiego w dorocznym rankingu analityków opublikowanym przez gazetę „Parkiet” – niemal wszyscy analitycy biura znaleźli się w pierwszej dziesiątce rankingu w swoich kategoriach, a trzech znalazło się w pierwszej trójce.

Bank Team of the Year

Departament Finansowania Nieruchomości Banku Zachodniego w tegorocznej edycji konkursu CIJ Awards 2016 otrzymał nagrodę w kategorii Bank Team of the Year (listopad 2016 r.). Tytuł dla najlepszego zespołu bankowego na rynku nieruchomości komercyjnych Bank Zachodni WBK zdobył po raz pierwszy. CIJ Awards to międzynarodowy konkurs organizowany przez Roberts Publishing Media Group, wydawcę „CIJ”, anglojęzycznego magazynu branżowego poświęconego nieruchomościom komercyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej. CiJ Awards to nagrody przyznawane w dowód uznania osiągnięć we wszystkich najważniejszych kategoriach związanych z rynkiem nieruchomości, w tym m.in. doradcom, deweloperom i inwestorom.

Srebrny Laur dla programu „Obsługa bez barier”

Bank Zachodni WBK został doceniony w konkursie organizowanym przez International Project Management Association (IPMA) Poland w kategorii projektów społeczno-organizacyjnych za działania na rzecz tworzenia rozwiązań dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności (listopad 2016 r.).

Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

Zdobyliśmy statuetkę i tytuł Bankowego Lidera Jakości 2016 w 17. edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców (listopad 2016 r.). Kapituła konkursu wyróżniła Bank Zachodni WBK za wybitnie aktywną działalność na rzecz małych i średnich firm, szeroką ofertę i wysoką jakość obsługi.

Top Marka 2016

Bank Zachodni WBK po raz trzeci otrzymał wyróżnienie Pozytywna Marka w latach 2007-2016 w rankingu Top Marka 2016 (listopad 2016 r.). Nagroda została przyznana za najwyższy wskaźnik publikacji o pozytywnym wydźwięku wśród wszystkich ocenianych marek bankowych. Ponadto nasz bank zajął drugie miejsce w rankingu ogólnym pod względem liczby, zasięgu i wydźwięku publikacji. Ranking Top Marka jest przygotowywany przez magazyn branżowy „Press” na podstawie danych o publikacjach w mediach, internecie i mediach społecznościowych, analizowanych przez Press-Service Monitoring Mediów.

Konto<20 zwyciężyło w konkursie „Portfele WPROST 2016”

  • Konto<20 zwyciężyło w konkursie „Portfele WPROST 2016” w kategorii Konto dla Młodych. Doceniono dopasowanie produktu do potrzeb odbiorców, do których produkt jest skierowany.
  • Międzynarodowa firma badawczo-doradcza Forrester Research uznała bankowość mobilną Banku Zachodniego WBK za najlepszą w Polsce. Mocna, trzecia pozycja wśród badanych europejskich banków w raporcie 2016 European Mobile Banking Functionality Benchmark pokazuje rosnące znaczenie bankowości mobilnej w strategii banku

Srebrny listek CSR

W zestawieniu wyróżnione zostają te organizacje, które swoimi działaniami wnoszą największy wkład w zrównoważony rozwój gospodarczy i społeczny.

Ranking Odpowiedzialnych Firm

Bank Zachodni WBK w Top 10 odpowiedzialnych firm. W kategorii „Bankowość, sektor finansowy i ubezpieczeniowy" na 3 pozycji.

 

W 10, jubileuszowej edycji konkursu Raporty Społeczne, Bank Zachodni WBK otrzymał dwie nagrody. Raport „Pomagamy Klientom w rozwoju” za 2015 r. został wyróżniony przez internautów oraz przez dziennikarzy i był jedynym nagrodzonym raportem z branży finansowej. W uzasadnieniu tegorocznego werdyktu jury dziennikarskie podkreśliło uwzględnienie przez Bank Zachodni WBK danych istotnych z punktu widzenia kluczowych interesariuszy, równowagę pomiędzy formą a treścią oraz narzędziowość i kompleksowość publikacji. Druga nagroda została przyznana przez Internautów w głosowaniu online – nasz raport otrzymał 889 głosów

 

Bank Zachodni WBK piąty raz został zakwalifikowany do projektu RESPECT Index, który co roku wyłania firmy zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. W RESPECT Index znajdują się spółki notowane na GPW, które w swojej działalności uwzględniają  czynniki ekologiczne, społeczne i pracownicze, kierują się zasadami ładu korporacyjnego, dbają o relacje z interesariuszami i inwestorami. Do 10 edycji zakwalifikowało się 25 spółek.

Infolinia

Infolinia 1 9999* lub
781 119 999*
Z zagranicy (oraz dla telefonów z wył. roamingiem) +48 61 81 19999*
Menu infolinii »

Napisz do nas

Kontakt on-line

Public Relations

Konta osobiste i firmowe

Kredyty i karty kredytowe

Kredyt gotówkowy Kredyt gotówkowy

Decyzja o przyznaniu kredytu już w 10 minut.

Zamów
Wyślij
Kredyt mieszkaniowy Kredyt mieszkaniowy

Kredyt Mieszkaniowy – Tani i Szybki.

Zamów
Wyślij
Karta kredytowa Visa Silver Karta kredytowa Visa Silver

Popularny sposób na wygodne zakupy z darmowym kredytem do 54 dni

Zamów
Wyślij
Karta World Mastercard Karta World MasterCard

Prestiżowa karta i uczestnictwo w programie World MasterCard Rewards Priceless Specials

Zamów
Wyślij

Ubezpieczenia

Logowanie dla klientów indywidualnych i firm